برگزیدگان دوره نهم

 

فيلم‌هاي 35 میلیمتری

 

بهترين فيلم: «تركش‌هاي صلح» به تهیه‌کنندگی مجتبي فرآورده (زيتون فيلم)

بهترين كارگردانی: رسول ملاقلي‌پور برای فیلم «قارچ سمي»

بهترين فيلمنامه: علي شاه حاتمي برای فیلمنامه فیلم «تركش‌هاي صلح»

بهترين فيلمبردار: رسول احدي برای فیلم «تركش‌هاي صلح»

بهترين تدوين: بهرام دهقاني برای فیلم «قارچ سمي»

بهترين جلوه‌هاي ويژه: محمدرضا شرف‌الدين برای فیلم«قارچ سمي»

بهترين طراحی صحنه: علي فداكار برای فیلم «قارچ سمي»

بهترین چهره‌پردازی: مهدي حسين‌پور برای فیلم سفر به فردا

بهترين صدابرداری: عباس رستگارپور برای فیلم «تركش‌هاي صلح»

بهترين صداگذاري: عليرضا وهابي برای فیلم «ستاره‌هاي سربي»

بهترين بازيگر مرد: جمشيد هاشم‌پور برای فیلم« سفر به فرد»ا

بهترين بازيگر زن: آزيتا حاجيان برای فیلم موج مرده و رويا تيموريان برای «قارچ سمي»

بهترين مدير توليد: محمد صنعتي برای فیلم«قارچ سمي»

بهترين موسيقي: ارسلان كامكار برای موسیقی فیلم آوازهاي سرزمين مادري‌ام

جايزه ويژه هيات داوران: بهمن قبادي برای فیلم «آوازهاي سرزمين مادري‌ام»

در ضمن هيات داوران اين بخش4 ديپلم افتخار به شرح زیر اهدا نمود:

-           حسين فهيمي (ساحت)

-           سيدرحيم حسيني (نوروز)

-           جواد اردكاني (چوري)

-           بهرام توكلي (عقل سرخ)

 


 

(سریال و فیلم‌های تلویزیونی)

 

بهترين كارگرداني: حميد بهمني برای فیلم «زماني براي خاكستر»

ديپلم افتخار: پرويز شيخ طادي برای فیلم« چتري براي كارگردان»

بهترين فيلمنامه: سيدسعيد رحماني برای فیلم «زماني براي خاكستر»

ديپلم افتخار: فرامرز گرجيان برای فیلم «نيلوفران خاك»

بهترين تدوين: مهرداد خوشبخت برای فیلم «زماني براي خاكستر»

بهترين بازيگر مرد: محمود دهقاني برای فیلم «قصه قرارگاه»

ديپلم افتخار: اصغر نقي‌زاده برای فیلم «چتري براي كارگردان»

بهترين تصويربرداري: سيروس عبدلي برای فیلم« آتش و شبنم»

 


 

(كليپ)

بهترين كارگرداني: ضمن قدرداني ويژه از حميد بهمني، هيچ اثری انتخاب نشد.

بهترين فيلمنامه: سيدعبدالستار كاكايي برای کلیپ «فصل آخر»

بهترين فيلمبرداري: ايرج عاشوري برای کلیپ «شمس‌الضحي»

بهترين طراحي صحنه: حسن رستگار و ايرج عاشوري برای کلیپ «شمس‌الضحي»

بهترين موسيقي متن: همايون‌رضا عطاردي برای کلیپ «وسعت عشق»

ديپلم افتخار: نورالله عليزاده برای کلیپ «شهيد»

 


 

(فيلم‌هاي كوتاه)

 

بهترين كارگرداني: مهدي پريزاد برای فیلم «سايه‌هاي روشن»

ديپلم افتخار: مهرداد شورکی برای فیلم «چشمه‌اي كه به دريا پيوست»

بهترين فيلمبرداري: حميد عامي برای فیلم «جي ژوان»

ديپلم افتخار: كيوان رسايي برای فیلم گروه« نجات»

بهترين طراحي صحنه: مهرداد شوركي برای فیلم «چشمه‌اي كه به دريا پيوست»

بهترين موسيقي متن: همايون‌رضا عطاردي برای فیلم «سفير فرشتگان»

بهترين فيلمنامه: محمد عرفان‌عامي برای«جي ژوان»

ديپلم افتخار: محمود پوركمالي برای فیلم «سرگشته عشق»

 


 

(مستند)

 

بهترين كارگرداني: مرتضي شعباني برای فیلم «همسفر بهار»

ديپلم افتخار: اصغر بختياري برای فیلم «انتظار»

بهترين فيلمبرداري: مهدي پريزاد و احمدعلي صدر برای فیلم« شهر دلتنگ»

بهترين تدوين: حسن نيكبخت برای فیلم «سه روايت از خرمشهر»

ديپلم افتخار: سهراب مستوفي برای« فیلم شهر دلتنگ»

گفتار متن: محمد احمدي برای فیلم اسير «انتظار»

جايزه ويژه هيات داوران: محمدعلي فارسي برای فیلم پايان «انتظار»

 


 

(مسابقه نقد و مقالات سینمایی)

 

نقد: محمدرضا باباگلي به خاطر نقد آرزوي هستي بخشيدن به رويا (نقد فيلم هيوا)

مقاله: محمدرضا ماني‌فر به خاطر مقاله سينماي دفاع مقدس و بايدها و نبايدها

جايزه ويژه هيات داوران: محمدرضا گوهري به خاطر مقاله قلم، دوربين، سنگر

 


 

(عكس، پوستر و مواد تبليغي)

 

مجموعه عكس: علي شاه‌حاتمي برای فیلم «تركش‌هاي صلح»

تك عكس: بابك برزويه برای فیلم« قارچ سمي»

آنونس: زنده‌ياد سيدابراهيم اصغرزاده برای فیلم« موج مرده»

لوح تقدير: حسن قائدي برای مجموعه عكس سريال «نيلوفران خاك»