برگزیدگان دوره هشتم

(دوساله سینما)

 

بهترین فیلم: دفتری از آسمان (پرویز شیخ‌طادی)، نیمه گمشده (محمدعلی باشه‌آهنگر) و هیوا (رسول ملاقلی‌پور)

بهترین جلوه‌های ویژه: مرتضی اکبری برای فیلم «نیمه گمشده»

بهترین بازیگر نقش اول زن: رویا تیموریان برای فیلم «دفتری از آسمان»

بهترین فیلمبرداری: ناصر محمودیه‌کلایه برای فیلم «نیمه گمشده»


 

(بیست ساله سینمایی)

 

جایزه ویژه هیات داوران برای 4 فیلمساز شاخص دفاع مقدس، رسول ملاقلی‌پور، ابراهیم حاتمی‌کیا، کمال تبریزی و عزیزاله حمیدنژاد


 

(فیلم کوتاه)

 

بهترین کارگردانی: بیژن میرباقری برای فیلم «دوخواهر»

بهترین فیلمنامه: بیژن میرباقری برای نگارش فیلمنامه فیلم «دوخواهر»


 

(ویدئویی)

بهترین کارگردانی: محمدرضا رحمانی برای فیلم «عروسک»

بهترین فیلمنامه: محمد شیروانی برای نگارش فیلمنامه فیلم «کاندیدا»

دیپلم افتخار: شهرام درویش برای نگارش فیلمنامه فیلم «حصر زندگی»

جایزه ویژه هیات داوران: محمد شیروانی برای فیلم «کاندیدا»

 


 

(دوساله تلویزیونی)

 

بهترین کارگردانی: عطااله سلمانیان برای فیلم« تقابل»

بهترین فیلمنامه: عطااله سلمانیان برای نگارش فیلمنامه فیلم « تقابل»

بهترین تهیه کننده: سعید سعدی برای فیلم « تقابل»

بهترین فیلم مستند: ابراهیم اصغرزاده برای فیلم «نفس‌های ماندگار»


 

(بیست ساله تلویزیونی)

 

بهترین فیلمنامه: کامبوزیا پرتوی برای فیلمنامه سریال «گل پامچال» و «خانه در انتظار»

بهترین کارگردانی: عبداله باکیده برای سریال «نبردی دیگر»

بهترین سریال: «گل پامچال» به تهیه‌کنندگی کامبوزیا پرتوی

بهترین انیمیشن: امیر کساوندی برای فیلم «سرزمین من»

بهترین مستند: «پل آزادی» ساخته مهدی مدنی

بهترین مستند گزارشی: «آزادسازی حلبچه»

بهترین تصویربردار مستند: سیدجلال حسینی برای مستند گزارشی «آزادسازی حلبچه»

بهترین گزارشگر: شهید غلامرضا رهبر برای گزارش مستند گزارشی «فاتحان العمیه»

بهترین تصویربرداری: حسن آذری برای مجموعه آثار

بهترین تحقیق: علیرضا سلامیان برای فیلم «پاسداران دریا»

بهترین فیلمبرداری: احمد قانعی برای فیلم «زندگی در ارتفاعات»

بهترین کارگردانی: عبدالرسول گل‌بن‌حقیقی برای فیلم سوسنگرد از مجموعه« روایت فتح»

بهترین نماهنگ: جمال اسکویی‌خیاطی برای نماهنگ «باران عشق»

جایزه ویژه هیات داوران: جواد هاشمی برای مجموعه سریال‌های ایشان

جایزه ویژه هیات داوران: محمدرضا علیقلی برای موسیقی سریال «گل پامچال»

جایزه ویژه هیات داوران: گروه حماسه و دفاع شبکه اول سیما برای 20 سال فعالیت مستمر و تولیدات متنوع تلویزیونی

جایزه ویژه هیات داوران: محمد داودی برای مجموعه فیلمبرداری‌های ایام دفاع مقدس

 


 

(نقد و مقاله)

بهترین نقد: مسعود فراستی به خاطر «نقد ناقوس آینه‌ها»

بهترین مقاله: علی قبادی به خاطر مقاله از «شعار تا شعور»

 


 

(عکس و پوستر)

 

محمد علیقلی‌زاده نفر اول عکس برای فیلم «متولد ماه مهر»

حسن غفاری نفر دوم عکس برای فیلم «روبان قرمز»

بهترین پوستر برای نمایش خارجی: مرتضی ممیز به خاطر پوستر (انگلیسی) فیلم مهاجر

بهترین پوستر برای نمایش در ایران: علی وزیریان به خاطر پوستر فیلم«روبان قرمز»