برگزیدگان دوره هفتم

 

(فیلم‌‌‌های بلند سینمایی)

 

بهترین صدابرداری: حسن زاهدی برای فیلم براده‌های خورشید

نامزدها: جهانگیر میرشکاری (سرزمین خورشید)، محمود سماک‌باشی (سجده بر آب و آژانس شیشه‌ای)

بهترین صداگذاری: مسعود بهنام برای فیلم براده‌های خورشید

نامزدها: جهانگیر میرشکاری (سرزمین خورشید)، اسحاق خانزادی (طوفان و مردی شبیه باران)

بهترین صحنه‌آرایی: محمدحسین حقیقی و احمد مرادپور برای فیلم براده‌های خورشید

نامزدها: اصغر نژادایمانی (مردی شبیه باران)، امیرحسین اثباتی (سرزمین خورشید)

بهترین موسیقی متن: محمدرضا علیقلی برای فیلم براده‌های خورشید و ماه ‌و‌خورشید

نامزد: بابک بیات (مردی شبیه باران)

بهترین جلوه‌های ویژه: محسن روزبهانی برای فیلم سرزمین خورشید

نامزدها: نجف فتاحی (طوفان)، داود رسولیان (مردی شبیه باران)، اصغر پورهاجریان (براده‌های خورشید)

بهترین بازیگر مرد: پرویز پرستویی برای فیلم آژانس شیشه‌ای

نامزدها: مهدی قلی‌پور (براده‌های خورشید)، محمدرضا فروتن (ماه و خورشید)

لوح افتخار و تعداد 3 سکه بهار آزادی به علی‌اصغر اسحاقی بازیگر خردسال فیلم سفر شبانه

بهترین تدوین: روح‌اله امامی برای فیلم مردی شبیه باران

نامزد: عباس گنجوی (سرزمین خورشید و تدوین)

بهترین بازیگر زن: پریوش نظریه برای فیلم سجده بر آب

نامزد: گلچهره سجادیه (سرزمین خورشید)

بهترین فیلمبرداری: محمد آلادپوش برای فیلم سرزمین خورشید

لوح افتخار و تعداد 3 سکه بهار آزادی به حسن قلی‌زاده برای فیلمبرداری فیلم طوفان

نامزدها: علیرضا زرین‌دست (سجده بر آب)، پرویز ملک‌زاده (مردی شبیه باران)

بهترین فیلمنامه: محمدحسین حقیقی برای فیلم ماه و خورشید

نامزدها: ابراهیم حاتمی‌کیا (آژانس شیشه‌ای)، سعید سهیلی (مردی شبیه باران)، صادق کرمیار (سجده بر آب)

بهترین کارگردانی: سعید سهیلی برای فیلم مردی شبیه باران

نامزدها: محمد بزرگ‌نیا (طوفان)، ابراهیم حاتمی‌کیا (آژانس شیشه‌ای)، احمدرضا درویش (سرزمین خورشید)

بهترین تهیه‌کننده: شرکت وراهنر و بنیاد سینمایی فارابی (آژانس شیشه‌ای)

نامزدها: شرکت سینمایی گوهران و مرکز گسترش سینمای تجربی (مردی شبیه باران)، بنیاد سینمایی فارابی و فیلم‌نور (سجده بر آب)، منوچهر شاهسواری و گروه فیلم‌و‌سریال شبکه دوم سیما (ماه و خورشید)

جایزه ویژه هیات داوران: ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلمنامه و کارگردانی فیلم آژانس شیشه‌ای و محمدحسین حقیقی برای فیلم ماه و خورشید

 


 

فیلم‌‌های کوتاه (مستند، داستانی، نماهنگ)

 

بهترین تدوین: علی‌اکبر اصلانی برای فیلم سنگر

نامزدها: انسیه صائبی (داود)، حمید سیفی (یکی از آن میان)، کامران دلاور (خاک بهشت)

بهترین تصویربرداری: مسعود امینی برای فیلم شگفتا عشق

نامزدها: مجید قربانی‌فر (باران عشق)، ابراهیم دوانی (سنگر)، مهدی جعفری (داود)

 


 

(داستانی)

 

بهترین فیلم: داود ساخته مسعود امینی

نامزدها: سنگر (محمود ثانی)، یکی از آن میان (محمدرضا فرزین)، نشان بی‌نشان (امید نوریان)

بهترین کارگردانی: پرویز شیخ‌طادی برای فیلم سرزمین پدربزرگ

نامزدها: محمدرضا فرزین (یکی از آن میان)، مسعود امینی (داود)، رضا اعظمیان (لحظه لبخند)

بهترین فیلمنامه: مسعود امینی برای فیلمنامه فیلم داود و محمدرضا فرزین برای فیلمنامه یکی از آن میان

 


 

(مستند)

 

بهترین فیلم: موقعیت 77 ساخته حسن نیکبخت

نامزدها: خاک بهشت (محسن چگینی)، شهدای روستای چنار (سیامک موسوی‌‌‌اسدزاده)، کربلای 5 (محمدرضا فرزین)

بهترین کارگردانی: محسن چگینی برای فیلم خاک بهشت

نامزدها: سیامک موسوی‌‌‌اسدزاده (شهدای روستای چنار)، حسن نیکبخت (موقعیت 77)، محمدرضا فرزین (کربلای 5)

بهترین نماهنگ: قصه خرمی شهر ساخته مجتبی میرطهماسب

نامزدها: راز نخلستان (پرویز شیخ‌طادی)، شگفتا عشق (محمدرضا قزوینی)، باران عشق (جمال اسکویی)

همچنین هیات داوران 5 جایزه ویژه خود را به شرح زیر اهدا نمودند:

  • فیلم شهدای روستای چنار ساخته سیامک موسوی‌‌‌اسدزاده
  • عباس محمدپناه بازیگر فیلم مسابقه
  • سعید سعدی مسئول گروه تلویزیونی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  • نشان بی نشان ساخته امید نوریان
  • بابا آب داد ساخته محمدرضا رحمانی

تقدیر از فیلم از بهشتی که می آییم ساخته مهرداد اسکویی