برگزیدگان دوره پنجم

(فیلم‌های بلند سینمایی)

 

بهترین فیلم: سجاه آتش ساخته احمد مرادپور

نامزدها: از کرخه تا راین (ابراهیم حاتمی‌کیا)، جنگ نفتکشها (محمد بزرگ‌نیا)، پایان کودکی (کمال تبریزی)

بهترین کارگردانی: کمال تبریزی برای فیلم پایان کودکی

دیپلم افتخار به احمد مرادپور برای فیلم سجاده آتش

بهترین فیلمنامه: علی‌اکبر قاضی‌نظام برای نگارش فیلمنامه فیلم پایان کودکی

دیپلم افتخار به ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلمنامه فیلم از کرخه تا راین

بهترین فیلمبرداری: محمدتقی پاک‌سیما برای فیلم سجاده آتش

دیپلم افتخار به محمد درمنش برای فیلم حماسه مجنون

بهترین موسیقی: مجید انتظامی برای فیلم از کرخه تا راین

دیپلم افتخار به محمدرضا علیقلی برای فیلم سجاده آتش

بهترین تدوین: مهرزاد مینویی برای فیلم سجاده آتش

بهترین صداگذاری: اسحاق خانزادی برای فیلم جنگ نفتکشها

دیپلم افتخار به بهروز شهامت برای فیلم حماسه مجنون

بهترین صحنه‌آرایی: پرویز شیخ‌طادی برای فیلم سجاده آتش

بهترین جلوه‌های ویژه: محسن روزبهانی برای فیلم سجاده آتش

بهترین بازیگر نقش اول مرد: مجید مظفری برای فیلم سایه‌های هجوم

دیپلم افتخار به رضا ایرانمنش برای فیلم سجاده آتش

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: حسن جوهرچی برای فیلم بر بال فرشتگان

بهترین مدیر تولید: دیپلم افتخار به روح‌اله برادری برای فیلم سجاده آتش

بهترین بازیگر نوجوان: دیپلم افتخار به رژان عمری برای فیلم بازی بزرگان و امیر اسماعیلی برای فیلم پایان کودکی

جایزه ویژه هیأت داوران به حوزه هنری و بنیاد سینمایی فارابی

 


 

(فیلم‌های کوتاه 35 و 16 میلی‌متری)

فیلم های کوتاه

 

بهترین کارگردانی مستند: علی شاهسون برای مستند راهی به سوی همسایه

بهترین کارگردانی داستانی: مجتبی محمدی برای فیلم قصر شیرین

بهترین فیلمنامه داستانی: عبدالحسین برزیده برای فیلمنامه آن روزها

بهترین فیلمبرداری داستانی: حسن رضوانی برای فیلم قصر شیرین

دیپلم افتخار بهترین تهیه کنندگی فیلم جنگی کوتاه: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

 


 

(برنامه های تلویزیونی)

 

بهترین کارگردانی ویدئویی-داستانی: بهروز حامدصابری برای برنامه گردان آفتاب

دیپلم افتخار به صحبت‌اله خدایاری برای برنامه دایه کشور

بهترین تصویربرداری: محمود مزرعتی برای برنامه آوای مهربان

بهترین بازیگر: مهدی صباغی بازیگر نقش اول برنامه گردان آفتاب

بهترین کارگردانی برنامه مستند گزارش ویدئویی: محسن قیصری برای برنامه قاصد یاران

 


 

(عکس، نمونه فیلم و پوستر)

 

بهترین عکس: جایزه اصلی به هیچ یک از عکاسان تعلق نگرفت.

دیپلم افتخار به محمد اقتصاد برای عکس‌های برنامه تلویزیونی چاه‌های نوروز

بهترین نمونه فیلم: ایرج گل‌افشان برای فیلم های چشم شیشه‌ای و درجستجوی قهرمان

بهترین پوستر: هیأت داوران به دلیل کیفیت پایین تر از حد انتظار نتوانست اثری را انتخاب کند.