برگزیدگان دوره سیزدهم

سینمای ایران

(سینمایی)

 

بهترین فیلم: «چ» به تهیه کنندگی بنیاد سینمایی فارابی

بهترین کارگردانی: ابراهیم حاتمی‌کیا برای «چ»

دیپلم افتخار: نرگس آبیار برای «شیار ۱۴۳» و احسان عبدی‌پور برای« تنهای تنهای تنها»

بهترین فیلمنامه: نرگس آبیار برای «شیار ۱۴۳»

دیپلم افتخار: انسیه شاه‌حسینی برای «زیباتر از زندگی»

بهترین جلوه های ویژه: سیدهادی اسلامی برای«چ»

بهترین بازیگر زن:‌ مریلا زارعی برای «شیار ۱۴۳»

بهترین بازیگر مرد: بابک حمیدیان برای«چ»

دیپلم افتخار: میثم فرهمند برای« تنهای تنهای تنها»

جایزه ویژه هیأت داوران: «پرویز پرستویی» برای فعالیت مستمر در سینمای دفاع مقدس

 


 

(فیلم کوتاه)

 

بهترین فیلم: «از درون آینه» به کارگردانی سیف‌اله یزدانی

دیپلم افتخار برگزیده دوم: «ساعت شش» به کارگردانی رقیه توکلی

دیپلم افتخار برگزیده سوم: «حنانه» به کارگردانی داریوش غذبانی

 


 

(فیلم مستند)

 

بهترین فیلم: «به پشت تابلو نگاه کن» به کارگردانی محسن برمَهانی

دیپلم افتخار برگزیده دوم: «ابرها در راهند» به کارگردانی محمدعلی فارسی

دیپلم افتخار برگزیده سوم: «خاطراتی برای تمام فصول »به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی

جایزه ویژه هیات داوران: «حبیب‌اله والی‌نژاد» تهیه کننده مجموعه آخرین روزهای زمستان

 


 

(جلوه‌گاه نور)

 

بهترین فیلم کوتاه داستانی: دیپلم افتخار: امیرعباس ربیعی برای فیلم میتینگ   

دیپلم افتخار: ابوالفضل گلفام برای فیلم سرباز و شعبده باز

لوح تقدیر: عباس عمرانی‌بیدی برای فیلم پارکینگ

بهترین فیلم مستند: محسن سوهانی برای مستند سایه‌های شهر شلوغ

دیپلم افتخار: روح‌اله اکبری برای مستند املیا

دیپلم افتخار: علیرضا نوروزی برای مستند آن مرد ایستاده است

لوح تقدیر: داود جلیلی و سلمان ابوطالبی برای مستند هالیوود

بهترین فیلم پویانمایی: وحید شاکری برای پویانمایی رقص قاصدک ها

دیپلم افتخار: مهدی شاد برای پویانمایی ماجراهای عمو سام

دیپلم افتخار: علیرضا طاهری برای پویانمایی جزیره بیداری

لوح تقدیر: محمدجواد بابایی برای پویانمایی دختر سنگ فروش

بهترین نماهنگ: الهه گل‌محمدی برای نماهنگ بی انتها

دیپلم افتخار: آرش رفیعی برای نماهنگ شمعدانی

دیپلم افتخار: مهدی نقویان برای نماهنگ بابا خون داد

بهترین فیلمنامه کوتاه داستانی: مهدی قویدل برای نگارش فیلمنامه ماهی‌ها هم خیس می‌شوند

دیپلم افتخار: شهره شافعی برای فیلمنامه سرباز

دیپلم افتخار: قدرت باقری برای فیلمنامه پایی برای پروانه

 


 

(بصیرت)

 

بهترین فیلم داستانی: «سایبان» ساخته مسعود تکاور

بهترین کارگردانی: مهرداد خوشبخت برای فیلم « ذهن خاموش»

بهترین فیلمنامه: سیدروح‌اله حجازی برای فیلمنامه فیلم «سبز به رنگ زمرد»

جایزه ویژه هیئت داوران: "علیرضا کمالی" برای بازی در فیلم «ذهن خاموش»

تقدیر ویژه هیئت داوران: «محمود پاک‌نیت» برای حضور در فیلم‌های انقلاب و دفاع مقدس

لوح تقدیر: "محمد مفیدی‌کیا" برای فیلم داستانی «لکه»

بهترین فیلم مستند: «کدام انحراف؟» ساخته رضا صادقی

 


 

سینمای بین‌الملل

 

(سینمایی)

 

بهترین فیلم: «مسیر طولانی ماندلا تا آزادی» ساخته جاستین چادویک

بهترین کارگردانی:پابلو لارین برای فیلم «نَه»

بهترین فیلمنامه: نرگس آبیار برای «شیار 143»

جایزه ویژه هیأت داوران: ابراهیم حاتمی کیا برای «چ»

 


 

(مستند بین الملل)

 

رتبه اول: پنج دوربین شکسته ساخته عماد برنات

رتبه دوم: «نفوذی» ساخته خالد جرار

رتبه سوم: «به پشت تابلو نگاه کن» ساخته محسن برمهانی و خاطراتی برای فصول ساخته مصطفی رزاق کریمی

لوح تقدیر هیأت داوران: روح اله رفیعی برای «خالد و مجتبی»

 


 

(تکفیری)

بهترین فیلم: «ام قیاس» ساخته مجید ذوالفقاری

دیپلم افتخار برگزیده دوم: مستند خالد و مجتبی به کارگردانی روح اله رفیعی

لوح تقدیر ویژه هیأت داوران: محمدرضا اسلاملو برای اهتمام به موضوع و حقانیت مقاومت

 


 

(عماد مغنیه)

 

بهترین فیلم: «ابوزینب» ساخته علی غفاری

دیپلم افتخار برگزیده اول: «پنج دوربین» شکسته ساخته عماد برنات

دیپلم افتخار برگزیده دوم: «نفوذی» ساخته خالد جرار

دیپلم افتخار برگزیده سوم: «فیلم ناتمام برای دخترم سمیه» ساخته مرتضی پایه شناس

لوح تقدیر ویژه: زهرا یزدان پناه قره تپه برای تلاش مستمر در عرصه دفاع مقدس و مقاومت

 

فیلم برگزیده از نگاه خانواده شهدا: «ابوزینب» به کارگردانی علی غفاری

فیلم برگزیده مردمی: «شیار143 » به تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی و ابوذر پورمحمدی

جایزه ویژه دبیر جشنواره: مسعود ده‌نمکی برای فیلم «معراجی»