برگزیدگان دوره دهم

سینمای ایران

(سینمایی)

 

بهترین فیلم: «مزرعه پدری» به تهیه‌کنندگی حبیب‌اله کاسه‌ساز

بهترین کارگردانی: احمدرضا درویش برای فیلم «دوئل»

بهترین فیلمنامه: عزیزاله حمیدنژاد برای نگارش فیلمنامه فیلم «اشک سرما»

جایزه ویژه بازیگری: فاطمه معتمد‌آریا  برای فیلم «گیلانه»

جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «مزرعه پدری» ساخته رسول ملاقلی‌پور

جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «گیلانه» ساخته رخشان بنی‌اعتماد

جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «اشک سرما» ساخته عزیزاله حمیدنژاد

دیپلم افتخار به فیلم« نغمه» ساخته ابوالقاسم طالبی

دیپلم افتخار به «فیلم مرزی» برای زندگی ساخته رضا عظیمیان

دیپلم افتخار به فیلم «دیوانه‌ای از قفس پرید» ساخته احمدرضا معتمدی

 


 

(سینمایی ویدئویی)

 

بهترین کارگردانی: کامبیز کاشفی برای فیلم«صدای پای خدا»

بهترین فیلمنامه: کامبیز کاشفی برای فیلم «صدای پای خدا»

جایزه ویژه هیات داوران به حسیم قاسمی‌جامی کارگردان فیلم «آزادی سرخ»

 


 

(مستند)

 

بهترین فیلم: «نیست اما هست» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی وحید چاووش

بهترین کارگردانی: محمدرضا وطن‌دوست برای فیلم در «دامان سرخ کوه»

دیپلم افتخار کارگردانی به زنده یاد ابراهیم اصغرزاده برای فیلم مستند «کاغذهای بی‌جواب» و« گمشدگان دیار صفا» ساخته محرم زینال‌زاده

بهترین تصویربرداری: سعید صادقی برای فیلم «گمشدگان دیار صفا»

بهترین تدوین: امین قدمی برای فیلم «فردای دیروز»

جایزه ویژه هیات داوران به مستند« گمشده» ساخته محمدرضا طاهری

جایزه ویژه هیات داوران به مستند «مردم و پاره‌های آهن» ساخته ماجد نیسی

جایزه ویژه هیات داوران به مستند« من عبدالواحد اسماعیل‌پور هستم» ساخته هوشنگ میرزایی

 


 

(تلویزیونی، کوتاه و نماهنگ)

 

بهترین نماهنگ: «فرشتگان خاک» ساخته فرامرز گرجیان

دیپلم افتخار به نماهنگ «جستجوی آینه» ساخته حمید بهمنی

جایزه ویژه هیات داوران به مجید عباسی برای کارگردانی «فرصت عاشقی»

 


 

(کوتاه)

 

بهترین کارگردانی: پیام زین‌العابدینی برای فیلم از« نفس افتاده»

دیپلم افتخار به محمدرضا رحمانی برای فیلم «لالایی برای گهواره خالی»

جایزه ویژه هیات داوران به مرضیه وفامهر برای فیلم «نبات»

 


 

(نیمه بلند)

 

بهترین کارگردانی: حسین کمالیان برای فیلم «یلدای نرگس»

بهترین فیلمنامه: جواد کامل برای نگارش فیلمنامه «یلدای نرگس»

 


 

(سریال)

 

بهترین مجموعه تلویزیونی: سریال «غریبانه »به کارگردانی قاسم جعفری

بهترین کارگردانی: حسینعلی لیالستانی برای سریال «آواز مه»

بهترین فیلمنامه: علی شاه‌حاتمی برای نگارش فیلمنامه سریال «خوش رکاب»

 


 

(سینمای پایداری)

 

جایزه ویژه سینمای پایداری: «هیام» ساخته محمد درمنش

دیپلم افتخار: «جواد اردکانی» برای فیلم قناری

 


 

(قلم طلایی)

سینمایی

 

طرح فیلمنامه اول: ساعت 25 از پیمان عباسی، تلخ عین عسل از محمدعلی باشه‌آهنگر و محمدرضا گوهری، کشتی رئیس احمد از حبیب احمدزاده

طرح فیلمنامه دوم: خداحافظی در کنار درختان بلوط (پیام زین‌العابدینی)

طرح فیلمنامه سوم: زخم شانه حوا (حسین قناعت)

 


 

(سینمایی- ویدئویی)

 

خلاصه فیلمنامه اول: «لبخند بزن رزمنده» نوشته پیمان سبزه‌علی و تن یا دار نوشته صحبت‌اله خدایاری

خلاصه فیلمنامه دوم: بوته‌زار گز (احمد کاوری)

خلاصه فیلمنامه سوم: نقش یزدان (سیدرحیم حسینی)

 


 

(نیمه بلند)

فیلمنامه اول: «مزرعه مین» نوشته محمدرضا رحمانی و ابوالفضل طاهرخانی

فیلمنامه دوم: وقتی حسین آمد (مریم کاظمی)

فیلمنامه سوم: مژده وصل (فرشاد حاجی‌محمدی)

 


 

(کوتاه)

فیلمنامه اول: «روایت» عشق نوشته سهیلا جبری و حمید دهقان‌پور، عصر بارانی نوشته پناله‌برخدا رضایی

فیلمنامه دوم: رد پا (احسان فاضلی)

فیلمنامه سوم: سکوت سفید (حمیدرضا روستا)

فیلمنامه چهارم: روز کبیسه (سیدوحید حسینی‌نامی)

 


 

(نماهنگ)

 

فیلمنامه اول: سیمرغ به روایت منطق الطیر نوشته کیارش زندی، سکوت نوشته حمیدرضا گوهری و حکایت خرمشهر نوشته عیدالستار کاکایی

فیلمنامه دوم: ساقی (قربانعلی طاهرفر)

فیلمنامه سوم: تربت (مرتضی گلیاری)

 


 

(برگزیده تاریخ سینمای دفاع مقدس)

 

پنج کارگردان برتر تاریخ سینمای دفاع مقدس (بر حسب بالاترین امتیاز)

ابراهیم حاتمی‌کیا، رسول ملاقلی‌پور، احمدرضا درویش، کمال تبریزی و عزیزاله حمیدنژاد

 


 

پنج فیلم برتر تاریخ سینمای دفاع مقدس (بر حسب بالاترین امتیاز)

«آژانس شیشه‌ای» به تهیه‌کنندگی مهدی کریمی

«لیلی با من است» به تهیه‌کنندگی سعید حاجی‌میری

«دیده‌بان» به تهیه‌کنندگی بنیاد سینمایی فارابی

«از کرخه تا راین» به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی

«هور در آتش» به تهیه‌کنندگی باقر افتخاری و امیرحسین شریفی