اخبار

  • حماسه‌های دوران دفاع‌مقدس تمام‌نشدنی‌اند
عبدالله باکیده:

حماسه‌های دوران دفاع‌مقدس تمام‌نشدنی‌اند

یک کارگردان گفت: چرایی حضور اقشار مختلف در جبهه‌ها، باید به عنوان یکی از موضوعات مهم و سوژه‌های اصلی در ذهن فیلمسازان این عرصه باشد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، عبدالله باکیده؛ کارگردان و تهیه‌کننده سینما با اشاره به اینکه حماسه‌های دوران دفاع‌مقدس تمام‌نشدنی هستند، گفت: جنگ‌تحمیلی وقایع و ویژگی‌های منحصربفردی داشت که باید در پرده سینما نشان داده شوند.

وی افزود: چرایی حضور همه اقشار مردم در دوران دفاع‌مقدس در جبهه‌ها، باید به عنوان یکی از موضوعات مهم و سوژه‌های اصلی در ذهن فیلمسازان این عرصه باشد.

باکیده با اشاره به آرمان‌خواهی و ثابت‌قدمی روی اعتقادات و باورهای دینی، تصریح کرد: در دوران دفاع‌مقدس افرادی حماسه خلق کردند که پیشتر جزو مردم عادی جامعه بودند.

وی با اشاره به نقش مهم سردار شهید قاسم سلیمانی، خاطرنشان کرد: در روز تشییع پیکر این شهید بزرگوار، همه اقشار جامعه حضور داشتند و این یعنی رمز وحدت و اتحاد مردمی که ممکن است در برخی مسائل سیاسی و اجتماعی هم‌فکر نباشند.

باکیده یادآور شد: حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک فرمانده در محور مقاومت شخصیتی متمایز داشت. نوع برخورد او به عنوان فرمانده‌ای بزرگ با سربازان جبهه حتی از کشورهای دیگر، باید به عنوان الگو نمایان شود.