اخبار

  • جشنواره فیلم مقاومت ابعاد مختلف مقاومت را تبیین کرد
حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا رستگاران:

جشنواره فیلم مقاومت ابعاد مختلف مقاومت را تبیین کرد

یک تهیه‌کننده سینما گفت: در گذشته بسیاری از هنرمندان با ابعاد مختلف مقاومت بیگانه بودند اما برگزاری جشنواره جمیع‌جهات مقاومت را تبیین کرد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا رستگاران؛ تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با مثبت ارزیابی کردن سیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شانزده دوره برگزاری، گفت: خوشبختانه این جشنواره در سال‌های برگزاری توانسته علاوه بر رشد کیفی، اثرگذاری خوبی نیز در سینمای مقاومت برجا بگذارد.

وی با اشاره به تعریف مقاومت، افزود: مقاومت تنها جنگیدن فیزیکی و جنگ سرد نیست، امروزه نباید و نمی‌توان مقاومت را تنها در ابعاد نظامی و جنگ‌های سرد و فیزیکی محدود کرد.

رستگاران با اشاره به نقش جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در تبیین ابعاد مختلف مقاومت، ادامه داد: تلفیق دو مفهوم جشنواره فیلم و مقاومت درکنار یکدیگر و بر اساس آن برگزاری جشنواره فیلم مقاومت به خوبی نشان می‌دهد که امروزه حضور در حوزه نرم‌افزار و عرصه‌های جنگ نرم چه اهمیتی در اشاعه فرهنگ و تقویت جبهه مقاومت دارد.

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به توجه هنر به موضوع مقاومت، اظهار داشت: در شرایط کنونی نیاز است که هنرمندان در عرصه‌های مختلف کتاب و موسیقی و مخصوصاً سینما، موضوع مقاومت را به عنوان یک اولویت قلمداد کنند چراکه هنر مقاومت، هنری چندجانبه است و باید در همه حوزه‌هایی که بشر امروز با آن درگیر است نمود، ظهور و بروز داشته باشد.

رستگاران بر به روز شدن موضوعات و ارتقاء کیفی آثار سینمایی و نمایشی در حوزه مقاومت تأکید کرد و گفت: امروزه آثار تولید شده چه در محتوا و چه در نوع و کیفیت ساخت با آثاری که در دوره‌های اولیه جشنواره فیلم مقاومت عرضه می‌شد قابل قیاس نیست و می‌توان رشد کیفی را به خوبی احساس کرد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته بسیاری از هنرمندان با ابعاد مختلف مقاومت بیگانه بودند و درک درستی از این مفهوم نداشتند اما امروزه مقاومت در جمیع‌جهات جای خود را به عنوان یک فرهنگ باز کرده است.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی فناوری و نوآوری