اخبار

  • مستند بحران پیشران سینمای داستانی مقاومت است
برگزیده شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت:

مستند بحران پیشران سینمای داستانی مقاومت است

یک تهیه‌کننده مستند گفت: وجود فیلم مستند از وقایع مهم تاریخی و اجتماعی مانند جنگ سوریه، می‌تواند ایده‌های بسیاری را در سینمای داستانی خلق کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، محمدمهدی خالقی؛ تهیه‌کننده مستند با اشاره به اینکه ساخت مستند حاصل یک کارگروهی است، گفت: مستند یک هنر پیشران است.

وی افزود: سینمای مستند پشتوانه بسیار خوبی برای سینمای داستانی و سریال‌سازی مطلوب است. وجود فیلم مستند از وقایع مهم تاریخی و اجتماعی مانند جنگ و یا مستندهایی که تحت عنوان مستند بحران از آنها یاد می‌شود، می‌تواند ایده‌های بسیاری را در سینمای داستانی خلق کند.

خالقی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری بخش سیدالشهدای مقاومت در شاندزهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، ادامه داد: همه افرادی که در حوزه مستند مقاومت کار می‌کنند، شهید حاج قاسم سلیمانی را فرمانده خود می‌دانند.

این تهیه‌کننده تصریح کرد: بخش سیدالشهدای مقاومت برای اولین بار در جشنواره برگزار شد اما قطعاً استمرار آن می‌تواند سبب افزایش کمی و بهبود کیفیت مستندهای ساخته شده، شود.

او با اشاره به لزوم سوژه‌یابی خلاقانه در ساخت مستندهای جنگی، خاطرنشان کرد: سرد شدن آتش جنگ با تروریست‌ها و تکفیری‌ها در عراق و سوریه نباید سبب غفلت مستندسازان شود چراکه هنوز محور مقاومت ابعاد و زوایای پنهانی دارد که باید مستندسازان آنها را به تصویر بکشند.

خالقی با اشاره به دشواری‌های سینمای مستند، اظهار داشت: در ساخت مستندهای مقاومت حتی از راش‌های گوشی همراه رزمندگان نیز باید استفاده شود تا ناب‌ترین صحنه‌ها را بهتوان به تصویر کشید.