اخبار

  • بخش فیلمسازان بسیجی زمینه‌ساز تزریق تفکر بسیج به سینما است
برگزیده شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت:

بخش فیلمسازان بسیجی زمینه‌ساز تزریق تفکر بسیج به سینما است

یک مستندساز گفت: برگزاری بخش فیلمسازان بسیجی سپهر روشن‌تری را برای فیلمسازان بسیجی روشن می‌کند.

قدرت باقری؛ مستندساز و برگزیده بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اشاره به مستند «چمر سرباز» گفت: چمر یکی از آیین ویژه و ریشه‌دار مردم غرب کشور در استان‌های ایلام، لرستان و کرمانشاه است که به پاس قدردانی از بزرگان و مفاخر درگذشته برگزرا می‌شود.

وی افزود: چمر سرباز، فیلمی مستند از برگزاری مراسم چمر به پاسداشت سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان ملک‌شاهی است که در اوج شکوه و عظمت به پاس قدردانی از این بزرگ سرباز وطن به شیوه‌ای کم‌نظیر، برگزار شد.

باقری با اشاره به اهمیت برگزاری بخش فیلمسازان بسیجی، اظهار داشت: برگزاری این بخش یکی از اقدامات بسیار خوب شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بود چراکه توانست فضای انگیزشی و رقابتی خوبی در بین هنرمندان بسیجی کشور ایجاد کند.

این مستندساز ادامه داد: بخش فیلمسازان بسیجی سبب می‌شود هنرمندان بسیجی خاصه در شهرستان‌ها با جدیت و امیداواری بیشتری نسبت به آینده هنری خود فعالیت کنند.

باقری تأکید کرد: این بخش سبب شکل‌گیری روند جدیدی در فیلمسازی بسیجیان کشور خواهد شد و بستر لازم را برای ارائه دیدگاه‌های بسیجیان و اندیشه و تفکر بسیج در سینما را فراهم می‌کند.

او خاطرنشان کرد: برگزاری بخش فیلمسازان بسیجی سپهر روشن‌تری را برای فیلمسازان بسیجی روشن می‌کند و از این جهت قابل تقدیر و تشکر است.