اخبار

  • جشنواره فیلم مقاومت جایگاهی برای ایجاد فضای رئیس و مرئوسی نیست
سید سعید سیدزاده:

جشنواره فیلم مقاومت جایگاهی برای ایجاد فضای رئیس و مرئوسی نیست

تهیه‌کننده سینما و داور جشنواره فیلم مقاومت می‌گوید ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار برای رسیدن به آرمان‌های بلند الهی یک ضرورت است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، سید سعید سیدزاده؛ تهیه‌کننده سینما و تلویزیون که ساخت آثاری چون "شب‌به‌خیر فرمانده"، "خداحافظ رفیق"، "زیباتر از زندگی" و چند فیلم دیگر را در کارنامه خود دارد، در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت داوری بخش فیلمسازان بسیجی را بر عهده داشت.

وی با اشاره به تعریف مقاومت، گفت: مقاومت یعنی افراد رنج‌کشیده و سختی‌کشیده‌ای که تحت ظلم و ستم جسم و فیزیکشان مورد هجمه قرار می‌گیرد، اما همچنان ایستادگی می‌کنند. این توان و این قدرت ایستادگی و مقاومت در برابر هجمه‌ها به دلیل برخورداری از هدفی است که در اندیشه و فکر این افراد نهادینه شده است.

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به لزوم الگوسازی از فرماندهان و رهبران جبهه مقاومت، اظهار داشت: در عرصه مقاومت افرادی حضور دارند که نامشان با مفهوم مقاومت عجین شده است و زمانی که از مقاومت نام برده می‌شود اسامی آنان نیز همراه این تعریف آورده می‌شود؛ افرادی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و سید حسن نصرالله، این افراد نمونه و الگوی مقاومت هستند.

سیدزاده با اشاره به لزوم برگزاری مستمر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: بسیاری از مدیران فرهنگی کشور درک درستی از فرهنگ ندارند و اصلاً فرهنگ را نمی‌شناسند. این افراد انطباقی با فرهنگ مقاومت ندارند تا جایی که حتی نمی‌دانند اساس و بنیاد جشنواره فیلم مقاومت و چرایی آن چیست. جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت محلی برای مطرح‌شدن نام‌های مدیران و یا جایگاهی برای ایجاد فضای رئیس و مرئوسی نیست.

وی ترویج فرهنگ مقاومت را لازمه نهادینه شدن فرهنگ ایثار در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در شرایطی که بسیاری از افراد برای رسیدن به اهدافشان دیگران را زیر پا می‌گذارند، ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار برای رسیدن به آرمان‌های بلند الهی یک ضرورت است.

منبع: هنر آنلاین