اخبار

  • خراسان شمالی جزو سه استان برتر جشنواره فیلم مقاومت

خراسان شمالی جزو سه استان برتر جشنواره فیلم مقاومت

اسماعیل زاده با بیان اینکه یکی از بخش های قابل تامل در شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، بخش فیلمسازان بسیجی بود، گفت: استان خراسان شمالی با دریافت بیش از۲۰۱ اثر در جمع سه استان برگزیده کشور قرار گرفت.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسماعیل زاده، مسئول بسیج هنرمندان خراسان شمالی با اشاره به برگزاری شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در استان خراسان شمالی اظهار داشت: بخش فیلمسازان بسیجی به عنوان بخش جدید و بسیار مهم جشنواره در سال جاری برای اولین بار در استان و کشور برگزار شد.

وی ادامه داد: افزایش کمیت و کیفیت تولید آثار برجسته هنرمندان بسیجی استان در حوزه فیلم، مستند و پویانمایی از اهداف برگزاری این بخش از جشنواره بوده است.

این مقام مسئول با بیان ویژگی های این دوره از جشنواره فیلم مقاومت گفت: حمایت از تولید آثار فاخر هنرمندان با استعداد استان در دستور کار انجمن فیلم بسیج هنرمندان استان قرار دارد.

اسماعیل زاده افزود: یکی از جذاب ترین بخش های جشنواره امسال، بخش فیلمسازان بسیجی بود که استان خراسان شمالی با دریافت بیش از۲۰۱  اثر در جمع سه استان برگزیده کشور قرار گرفت.

راه یافتن پنج اثر خراسان شمالی به بخش فیلم سازان بسیجی کشور

رضا لنگری، دبیر اجرایی جشنواره فیلم مقاومت در استان خراسان شمالی نیز  به معرفی آثار برگزیده این دوره پرداخت و گفت: پس از داوری آثار، از بین 201 اثر ارسال شده در بخش های مختلف؛ نماهنگ حریم و حرم به کارگردانی سعید شیخ روشندل، پویا نمایی پناه به کارگردانی علی جنتی، مستند چشم بیدار به کارگردانی میثم کاظمی، فیلمنامه اسپیلت نوشته محمد بکرانی و فیلم کوتاه نگاه با چشمان بسته به کارگردانی علی خاوری به عنوان آثار برگزیده بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در استان خراسان شمالی انتخاب و به جشنواره کشوری معرفی شدند.

وی درادامه از همکاری و مساعدتها و حمایتهای دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاوت و سپاه حضرت جوادالائمه (ع )واداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان شمالی و سازمان بسیج هنرمندان تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است به علت شرایط حاد ناشی از شیوع بیماری کرونا، برگزاری آیین تجلیل از برگزیدگان فعلا به صورت‌ حضوری برگزار نخواهد شد و در صورت بهبود شرایط و امکان برگزاری مراسم، متعاقبا تاریخ و زمان آن اعلام می شود.