اخبار

  • جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت میان هنرمندان جهان تثبیت شده است
عضو هیئت‌داوران بخش «فیلمسازان بسیجی»:

جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت میان هنرمندان جهان تثبیت شده است

حبیب‌الله مازندرانی گفت: حضور بیش از ده هزار اثر داخلی و خارجی، نشان‌دهنده تثبیت جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بین هنرمندان جهان است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، حبیب‌الله مازندرانی با اشاره به گستردگی مفهوم مقاومت، گفت: به هر نوع ایستادگی در برابر ظلم و طلب آزادی‌خواهی مقاومت گفته می‌شود.

وی با اشاره به لزوم گسترش سینمای مقاومت و جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همه جهان، گفت: خوشبختانه جشنواره توانسته است به خوبی جایگاه خود را در بین هنرمندان دنیا تثبیت کند. حضور آثار هنرمندان 135 کشور جهان در این جشنواره موضوعی نشان می‌دهد که مفهوم مقاومت به دغدغه هنرمندان تبدیل شده است.

مازندرانی ادامه داد: سینمای مقاومت و دفاع‌مقدس در طول سال‌های بعد از انقلاب، پیشتاز سینمای ایران بوده است
 بطوریکه اساساً سینمای ایران بعد از انقلاب با سینمای دفاع‌مقدس آغاز شد.

عضو هیئت‌داوران بخش «فیلمسازان بسیجی» شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اشاره به سیر سینمای ایران بعد از انقلاب، تصریح کرد: سینمای دفاع‌مقدس فراز و فرودهای زیادی در سال‌های گذشته داشته است اما در مجموع روند خوبی را طی کرده که حضور بیش از ده هزار اثر داخلی و خارجی در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، موید همین موضوع و نشان‌دهنده تثبیت جایگاه این جشنواره در عرصه‌های بین‌المللی است.

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: تولیدات سینمای مقاومت خاصه دفاع‌مقدس بسیار کم است که باید با حمایت‌های جدی مسئولان و نهادهای ذی‌ربط به لحاظ کمی نیز آثار افزایش یابد.

مازندرانی خاطرنشان کرد: ساخت فیلم مقاومت و حوزه دفاع‌مقدس هزینه‌بر و زمان‌بر است؛ به همین دلیل به حمایت مالی و لجستیکی بیشتری نیاز دارد اما باید دانست زمان آن رسیده که سینمای مقاومت و دفاع‌مقدس در جشنواره‌های خارجی حضور فعالی داشته باشد.