اخبار

  • برگزاری آنلاین فرصتی مغتنم برای اشاعه فرهنگ مقاومت است

برگزاری آنلاین فرصتی مغتنم برای اشاعه فرهنگ مقاومت است

عضو هیئت‌داوران بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شرایط کرونا، گفت: برگزاری آنلاین جشنواره دامنه این رویداد سینمایی را به داخل خانه‌ها گسترش می‌دهد و از این راه مخاطبان فرهنگ، ادبیات و فیلم مقاومت را گسترش خواهد داد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، حبیب‌الله بهمنی با بیان اینکه ایستادگی در برابر هر گونه ظلمی مقاومت است، اظهار داشت: مقاومت در جغرافیا و تاریخ خاصی محدود نمی‌شود و همواره وجود داشته و خواهد داشت.

وی افزود: به تبع مفهوم مقاومت، سینمای مقاومت نیز محدوده تاریخی و جغرافیایی ندارد. این نوع سینما، یک سینمای موضوعی است که پیش از ساختار ‌و اصول فنی، بر محتوا و درون‌مایه تاکید دارد.

بهمنی با اشاره به کارکردهای جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اظهار داشت: این جشنواره هم گزارشی از فعالیت هنرمندان و مسئولان سینمایی در حوزه مقاومت ارائه می‌دهد و  هم فضای انگیزشی رقابتی برای خلق آثار ماندگار در حوزه مقاومت، بین سینماگران ایجاد می‌کند.

وی تاکید کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت فرصت مغتنمی برای مدیران سینمایی است تا استعدادهای این حوزه را بشناسند و حمایت کنند.

کارگردان فیلم سینما «خوش رنج»  اضافه کرد: آثار خوبی به این بخش رسیده که هم از نظر فنی و هم محتوایی نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته‌اند و نشان از وجود استعدادهای سینمایی در بین بسیجیان است گرچه هنوز ایراداتی به عمق نگرش و محتوا و درون‌مایه آثار وارد است.

بهمنی تصریح کرد: ضروری است سینماگران غنای مطالعاتی و پشتوانه فکری و انقلابی خود را تقویت کنند و بتوانند با تکیه بر آنها، فیلم‌هایی را برای همه مخاطبان جهان اسلام و حتی کشورهای دیگر تولید کنند.

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: سینمای مقاومت باید با راه‌اندازی نهضت سینمای مقاومت با جریان‌سازی هالیوود و اثرگذاری آن در مردم جهان رقابت کند.

وی درباره برگزاری آنلاین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: در شرایط کنونی که به دلیل وقوع و شیوع کرونا نمی‌توان جشنواره را به حالت عادی و روتین برگزار کرد، برگزاری آنلاین بهترین راه‌کار است.

عضو هیئت‌داوران بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: برگزاری آنلاین جشنواره می‌تواند خلاءهای موجود را به خوبی پوشش دهد و اگر اطلاع‌رسانی دقیق و درستی انجام شود، می‌تواند دامنه این رویداد سینمایی را به داخل خانه‌ها گسترش دهد و از این راه مخاطبان فرهنگ، ادبیات و فیلم مقاومت را گسترش دهند.

بهمنی تصریح کرد: برگزاری آنلاین شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت فرصتی بسیار مغتنمی برای سینما و جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت است البته به شرطی که زیرساخت‌های لازم به خوبی فراهم و اطلاع‌رسانی دقیق انجام شود.

منبع: ایرنا