اخبار

  • مقاومت، مفهومی تقلیل‌ناپذیر است
مدیر شبکه چهار سیما:

مقاومت، مفهومی تقلیل‌ناپذیر است

معینی‌پور با اشاره به اینکه مقاومت، مفهومی اجتماعی است، گفت: شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نشان داد مقاومت مفهومی گسترده‌تر از معانی رایج دارد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، مسعود معینی‌پور  مدیر شبکه چهار سیما با بیان اینکه مقاومت مفهومی اجتماعی است، گفت: مجموعه جانفشانی‌ها برای حفظ کیان، اعتقادات، ارزش‌ها و ملیت یک جامعه را می‌توان در قالب مقاومت معنی کرد. 

وی افزود: افرادی که پای ارزش‌ها و هویت ملی و دینی خود و تمام آنچه تحت عنوان داشته‌های ملی تعریف می‌شود، می‌ایستند و در برابر پدیده‌های شوم از آن‌ها دفاع می‌کنند، در گستره مقاومت قرار دارند. 

معینی‌پور با اشاره به گسترش مفهوم مقاومت تا حوزه سلامت، ادامه داد: کرونا ویروسی بود و هست که نظام اجتماعی، روابط اقتصادی، اقتضائات سلامت و امنیت روانی جامعه را تهدید کرد؛ به همین دلیل افرادی که در شرایط بحرانی کنونی، خود را به خطر می‌اندازند و با این محور فیلم و مستند تولید می‌کنند، مانند کادر درمان و بهداشت در زمره مدافعان سلامت هستند. 

مدیر شبکه چهار سیما ضمن تأکید بر لزوم به تصویرکشیدن واقعیت مقاومت، تصریح کرد: شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ابتکار بسیار خوبی در برگزاری بخش مدافعان سلامت داشت و نشان داد این مفهوم فراتر از ابعاد متداول است. 

معینی‌پور تصریح کرد: کرونا سبب شد زمینه جدیدی در مستندسازی و فیلم‌سازی برای اشاعه مفهوم مقاومت به وجود بیاید که البته بعدها با گستردگی بیشتری نیز ادامه خواهد یافت. 

وی با مثبت ارزیابی کردن کیفیت آثار ارسال بخش مدافعان سلامت دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، یادآور شد: نو بودن سوژه، سخت بودن زمینه و پررسیک بودن فضای تولید در زمان بحران، سبب می‌شود که کیفیت سینمایی آثار تا حدی منطبق بر استانداردهای لازم نباشد گرچه فیلم‌های دریافتی عمدتاً از محتوای خوبی برخوردار بودند. 

مدیر شبکه چهار سیما خاطرنشان کرد: علی‌رغم مشکلات موجود، تعدادی از آثار هم به لحاظ محتوا و هم ساختار سینمایی قابلیت بالایی داشتند گرچه در آینده به دلیل شناخت بیشتر و بهتر از این ویروس و ابعاد مقابله با آن، قطعاً تولیدات باکیفیت‌تری ساخته خواهد شد.

منبع: ایلنا