اخبار

  • سینمای ایران می‌تواند سینمای مقاومت در کشورهای منطقه را همگرا کند
افشار:

سینمای ایران می‌تواند سینمای مقاومت در کشورهای منطقه را همگرا کند

کارگردان فیلم سینمایی «کلبه» گفت: سینمای ایران ضمن تولید آثار فاخر در سطح بین‌المللی، می‌تواند جریان‌های مقاومت در سینمای کشورهای دیگر را همگرا کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ جواد افشار؛ کارگردان سینما با اشاره به پتانسیل بالای سینمای مقاومت، گفت: سینمای ایران ظرفیت بالایی در گونه سینمای مقاومت دارد و می‌تواند مرکز این گونه از سینما در منطقه باشد.

وی افزود: ایران در منطقه‌ای از جهان قرار دارد که با مفهوم مقاومت عجین شده است؛ به همین دلیل این مفهوم حساسیت‌های استراتژیکی در منطقه دارد.

افشار ادامه داد: زمینه خوبی برای تولید فیلم با محوریت مقاومت در ایران وجود دارد که باید از آن به شکل بهتری بهره برد تا سینمای ایران ضمن تولید آثار فاخر در سطح بین‌المللی، بتواند جریان‌های موجود در سینمای کشورهای دیگر را همگرا کند.

کارگردان سریال کیمیا اظهار داشت: رشد کمی و کیفی فیلم‌های سینمایی با موضوع دفاع‌مقدس، پیش‌نیاز برگزاری با کیفیت جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و اثرگذاری بیشینه آن است.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل» «فیلم به معنای مطلق» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.