اخبار

  • جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در جهان تثبیت شده است
رستگار:

جایگاه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در جهان تثبیت شده است

متخصص جلوه‌های ویژه سینما گفت: خوشبختانه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به جشنواره وزینی تبدیل شده است که جایگاه بسیار خوبی میان سینماگران خارجی حوزه مقاومت دارد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛  رضا رستگار؛ متخصص جلوه‌های ویژه با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره‌های موضوعی، گفت: در هیچ کشوری جشنواره مقاومت جایی ندارد و سال‌ها بود که جای این جشنواره در مجامع فرهنگی و سینمایی جهان خالی بود اما ایران با برگزاری این جشنواره در سطح بین‌المللی توانست تا حد بسیاری این خلاء را پر کند.

وی با بیان اینکه مرحله اول شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در سطح بالایی برگزار شد، افزود: برگزاری این جشنواره در سطح بین‌المللی سبب ایجاد فضای انگیزشی و تشویقی میان سینماگران حوزه مقاومت در سراسر جهان است.

رستگار اضافه کرد: خوشبختانه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به جشنواره وزینی تبدیل شده است که جایگاه بسیار خوبی در بین سینماگران خارجی حوزه مقاومت دارد.

وی تصریح کرد: موضوع دفاع‌مقدس در ایران یک موضوع ملی محسوب می‌شود؛ بنابراین سینما باید روایتگر ایثار و رشادت‌های رزمندگان این دوران باشد؛ دورانی که با فداکاری این افراد تمامیت‌ارضی کشور حفظ شد.

رستگار در پایان تأکید کرد: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت سبب می‌شود آثار این حوزه به صورت تخصصی در دو بُعد محتوایی و فرم مورد بررسی قرار بگیرند که همین موضوع کمک شایانی به رشد فیلم‌ها خواهد کرد.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل» «فیلم به معنای مطلق» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.