اخبار

  • جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بر سیاست‌گذاری‌ مدیران فرهنگی تأثیرگذار است
بهمنی:

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت بر سیاست‌گذاری‌ مدیران فرهنگی تأثیرگذار است

کارگردان سینمای دفاع مقدس گفت: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت می‌تواند و باید بر سیاست‌گذاری‌ مدیران فرهنگی نیز تأثیرگذار باشد تا در تخصیص بودجه، حمایت و نظارت عملکرد بهتری داشته باشند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ حبیب‌الله بهمنی؛ کارگردان و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، گفت: این جشنواره در واقع گزارشی از کمیت و کیفیت تولیدات و محصولات فرهنگی ازجمله فیلم در حوزه دفاع‌مقدس و مقاومت است.

وی افزود: این جشنواره سبب می‌شود هم نیازها به خوبی برای مدیران فرهنگی احصاء شود و هم به هنرمندان جهت می‌دهد تا توان خود را در این عرصه بکار گیرند.

وی ادامه داد: علاوه بر این، مخاطب نیز در ذیل این جشنواره با سینما ارتباط فرهنگی بهتری برقرار می‌کند.

بهمنی ادامه داد: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت می‌تواند و باید روی سیاست‌گذاری‌ مدیران فرهنگی نیز تأثیرگذار باشد تا در تخصیص بودجه، حمایت و نظارت عملکرد بهتری داشته باشند.

کارگردان فیلم سینمایی «مروارید سیاه» در پایان خاطرنشان کرد: این جشنواره
می‌تواند سیر نزولی سینمای دفاع‌مقدس و مقاومت را متوقف کند و زمینه را برای رشد و جهش مجدد این گونه از سینما فراهم کند.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «مسابقه اصلی»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد، پژوهش، تحلیل» «فیلم به معنای مطلق» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.