اخبار

  • جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تنها سنگر سینمای دفاع‌مقدس است
فهیم:

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تنها سنگر سینمای دفاع‌مقدس است

محمدتقی فهیم، منتقد سینما با اشاره به لزوم توجه به سینمای مستند و فیلم‌کوتاه، تأکید بر این حوزه را یکی از کارکردها مثبت جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استعدادشناسی دانست.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ محمدتقی فهیم؛ منتقد سینما با اشاره به وسعت مفهوم مقاومت، گفت: اساساً در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و غیره، مقاومت تعیین‌کننده‌ترین عامل در تعالی رویدادها و رخدادها است.

وی با اشاره به نقش جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در سینمای کشور، افزود: این جشنواره تنها میدان برای دیده‌شدن و ارزیابی آثار سینمای دفاع‌مقدس است و از این رو برگزاری آن ضروری است.

فهمیم با اشاره به ویژگی‌های منحصربفرد دوران دفاع‌مقدس، اظهار داشت: سینمای دفاع‌مقدس ویژگی‌ها و مؤلفه‌های خاصی دارد که سبب شده سینمای جنگی ما را از سینمای جنگی دیگر کشورها متمایز و برای مخاطبان سینما در سراسر جهان جذاب کند؛ به همین دلیل اصلاح فرم و ساختار و حتی نظام ارائه و توزیع این فیلم‌ها می‌تواند سبب جذب مخاطبان جهانی شود.

این منتقد سینما، مستند و فیلم‌کوتاه را دو عرصه برای استعدادشناسایی در سینما دانست و تصریح کرد: یکی از اتفاقات مثبت و قابل‌دفاع جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اهمیت دادن به این دو حوزه است چراکه مستند و فیلم کوتاه دو گونه سینمایی مناسب برای کشف استعدادها و دیده‌شدن آنها هستند. امید است با توجه به اهمیت این دو حوزه، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در آینده نیز به مستند و فیلم‌کوتاه توجه ویژه‌ای داشته باشد.

منبع: ایلنا