اخبار

  • لزوم ضابطه‌مندی و شایسته‌سالاری در حمایت‌ از سینماگران حوزه مقاومت
هاشمی:

لزوم ضابطه‌مندی و شایسته‌سالاری در حمایت‌ از سینماگران حوزه مقاومت

تهیه‌کننده سینما با اشاره به ضرورت ضابطه‌مندی در حمایت از فیلمسازان سینمای مقاومت، گفت: حمایت ارتباط‌محور نمی‌تواند وضعیت سینمای مقاومت را بهبود دهد.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ سید ضیاء هاشمی؛ تهیه‌کننده سینما با اشاره به ضرورت تولید فیلم با محوریت مقاومت، گفت: موضوع مقاومت یک مفهوم جهانی و عام است.

وی افزود: جمهوری‌اسلامی به عنوان طلاییه‌دار مقاومت باید در حوزه سینما نیز عملکرد مطلوبی داشته باشد و در حوزه مقاومت آثاری با نگاهی جهانی برای جهانیان تولید کند.

هاشمی برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را اقدامی انگیزشی در حوزه سینمای مقاومت دانست و اظهار داشت: بخش جشنواره‌جشنواره‌ها توانست به خوبی سیر سینمای دفاع‌مقدس در ۴۰ سال گذشته را نشان دهد. 

این تهیه‌کننده سینما در ادامه به لزوم حمایت ضابطه‌مند و شایسته‌سالاری در حمایت‌های اعطایی از سینماگران حوزه مقاومت اشاره و تصریح کرد: مهمترین چالش موجود در این گونه از سینما، عدم‌حمایت کافی بخش‌های مختلف از سینماگران است؛ در این بین برخی از بخش‌ها و نهادها مانند سازمان هنری رسانه‌ای اوج نیز حمایت‌های خود را معطوف به افراد کرده‌اند؛ این در حالیست که حمایت ضابطه‌مند بیش از حمایت رابطه‌ای می‌تواند وضعیت سینمای دفاع‌مقدس و مقاومت را بهبود دهد. 

هاشمی با بیان اینکه اقتصاد سینما، دغدغه بخش‌خصوصی است، یادآور شد: گرچه حضور بخش‌خصوصی و حمایت‌هایش می‌تواند برخی از چالش‌های سینمای مقاومت را رفع کند اما این بخش در وهله اول به بازگشت سرمایه و سوددهی می‌اندیشد؛ بنابراین نمی‌توان انتظار داشت سینمای خانگی روی موضوع مقاومت سرمایه‌گذاری کند آن هم در شرایطی که تلویزیون علی‌رغم سرمایه‌های هنگفتی که دارد، به سختی از سینماگران و فیلمسازان حوزه مقاومت حمایت می‌کند.

منبع: ایرنا