اخبار

  • فعالیت‌ جشنواره فیلم مقاومت نباید به یک زمان خاص محدود شود
فرهاد قائمیان:

فعالیت‌ جشنواره فیلم مقاومت نباید به یک زمان خاص محدود شود

بازیگر فیلم سینمایی «روز رستاخیز» گفت: گرچه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نقش بسزایی در حفظ و اشاعه فرهنگ مقاومت دارد اما فعالیت‌های این جشنواره نباید در زمان محدودی محصور شود.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ فرهاد قائمیان؛ بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به رشادت‌های دوران دفاع‌مقدس، گفت: معتقدم جنگ هشت‌ساله بیشتر از آنکه دفاع‌مقدس باشد، مقاومت بود.

وی با تأکید بر نقش پررنگ مادران در دوران جنگ‌تحمیلی، افزود: در پشت جبهه‌ها مادرانی بودند که سربازان مقاومت کردن را از آنان آموخته بودند.

به گزارش ایران آنلاین ، بازیگر فیلم سینمایی «استرداد» به اهمیت انتقال ارزش‌های دوران دفاع‌مقدس به نسل جوان اشاره و اظهار کرد: این ارزش‌ها و آرمان‌‌ها باید نسل‌به‌نسل منتقل شود اما متأسفانه در برخی از موارد، برنامه‌های ارزشی با محوریت دفاع‌مقدس به حدی شعاری هستند که نمی‌توانند با نسل جوان ارتباط برقرار کنند.

قائمیان با اشاره به نقش مهم جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در حفظ و اشاعه فرهنگ مقاومت، تصریح کرد: فعالیت‌های این جشنواره نباید به یک زمان خاص محدود شود بلکه باید سیاست‌گذاری‌ها به گونه‌ای باشد که اهالی سینمای دفاع‌مقدس در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری مثلاً سه ماهه، در قالب نشست‌های تخصصی و هم‌اندیشی شرکت کنند. قطعاً خروجی این نشست‌ها و حتی خاطره‌گویی‌های سینماگران این عرصه می‌تواند نقش بسزایی در بهبود وضعیت فعلی این گونه از سینما داشته باشد.

بازیگر فیلم سینمایی «هیوا» رسول ملاقلی‌پور را یکی از سینماگران کم‌نظیر دفاع‌مقدس توصیف و خاطرنشان کرد: رسول ملاقلی‌پور، خودِ سینمای مقاومت بود چراکه در مقابل تمام دیده‌نشدن‌ها ایستاد، لبخند زد، مهربانی و محبت کرد و کار خود را به بهترین شکل انجام داد.