اخبار

  • مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: یک فیلم خوب می‌تواند صدها پیام را منتقل کند
همراه با اختتامیه‌های استانی شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت/همدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان: یک فیلم خوب می‌تواند صدها پیام را منتقل کند

احمدرضا احسانی گفت: هنر زبان خطابه نیست و با ایده‌پردازی صحیح، مفاهیم را به مخاطبان انتقال می‌دهد، یک فیلم خوب می‌تواند صدها پیام را منتقل کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آئین‌های اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استان‌ها که این روزها در حال برگزاری است، عرصه‌ای برای تبلور استعداد فیلمسازان استانی است.

پیش و پس از پایان بخش اول شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت آیین‌های مختلف اختتامیه در استان‌های متعدد کشور برگزار شد. در این آئین‌ها ضمن معرفی برگزیدگان استانی و اعلام راه‌یافتگان به بخش ملی، از هنرمندان شهید استانی یا خانواده‌های شهدا تجلیل و تقدیر شد. برگزاری این رویدادها که در هر استان با حضور پررنگ مسئولان استانی همراه بوده از ویژگی‌های این دوره جشنواره فیلم مقاومت است.

پنجشنبه 10 مهرماه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در استان همدان به ایستگاه پایانی رسید. امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، مهدی عظیمی میرآبادی دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، انسیه شاه‌حسینی مدیر بخش «فیلمسازان بسیجی» و محمد صنعتی مدیر بخش استان‌ها در این مراسم که به صورت همزمان از شبکه استانی پخش شد، حضور داشتند.

دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در همدان 180 اثر دریافت کرد که از این تعداد 19 اثر به بخش نهایی رقابت استانی و هشت اثر به بخش ملی راه یافتند.

احمدرضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این مراسم گفت: هنر زبان خطابه نیست و با ایده‌پردازی صحیح، مفاهیم را به مخاطبان انتقال می‌دهد و نوع نگاه و فلسفه آثار با این ایده‌ها قابلیت اثرگذاری دارد. یک فیلم خوب می‌تواند صدها پیام را منتقل کند بنابراین نیاز به توجه و سرمایه‌گذاری دارد.

همچنین مهدی عظیمی میرآبادی دبیر شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: برخی از دوستان پیشنهاد دادند به جای برگزاری جشنواره در این شرایط مالی و اجتماعی، یک فیلم سینمایی تولید کنیم. بعد از محاسبه متوجه شدیم که با این اعتبار نمی‌توان حتی یک فیلم بلند سینمایی تولید کرد. اما می توان جشنواره را حفظ کرد و ما راه دوم را انتخاب کردیم.

وی بیان کرد: هزینه درنظر گرفته شده از سوی دبیرخانه جشنواره را توانستیم به منظور حمایت از هنرمندان بالاخص فیلمسازان مستعد در استان ها در نظر بگیریم. خوشبختانه شاهد رشد آثار از نظر کمی و کیفی بودیم و کیفیت آثار فیلمسازان مستعد بسیجی امیدوارمان کرد.