اخبار

  • جمشید هاشم‌پور: بعد از فوت رسول ملاقلی‌پور ستاره‌ای در سینما خاموش شد

جمشید هاشم‌پور: بعد از فوت رسول ملاقلی‌پور ستاره‌ای در سینما خاموش شد

بازیگر فیلم سینمایی «مادر»، گفت: متاسفانه نتوانستم به مراسم تشییع رسول ملاقلی‌پور برسم ولی احساس می‌کنم بعد از فوت او، ستاره‌ای خاموش شد و افول کرد ناراحت و اذیت شدم فکر می‌کردم او باید سال‌ها بماند و به سینمای ایران خدمت کند ولی خیلی زود از دستش دادیم.

به گزارش ستاد اطلاعرسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ جمشید هاشم‌پور در کلیپ تجلیل از خود در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت، گفت: من از پدر و مادری آذری زبان به دنیا آمده‌ام. روزی سه ساعت ورزش می‌کنم چون از طریق ورزش وارد حرفه سینما شدم. وقتی برای حضور در «هیوا» دعوت به کار شدم نقش فرمانده کشتی به من پیشنهاد شد، بعدها فیلمنامه را خواندم و دیدم کسی در فیلم هست که در جبهه شیمیایی شده بود من گفتم اگر بشود این نقش را بازی کنم چون آن نقش تاثیر گذار بود، آقای ملاقلی پور هم استقبال کردم.

وی افزود: ملاقلی پور اعتقاد داشت شخصی که نقشش را ایفا می‌کنم از نظر ظاهری به من شباهت دارد به همین دلیل انتخاب شدم. نقشم در «هیوا» نقش کوتاهی بود و سه دیالوگ بیشتر نداشت بعد که فیلمنامه را خواندم حتی خواستم همان سه دیالوگ را هم نگویم و پذیرفته شد. اتفاقاً با دیالوگ نگفتن آن شخصیت خیلی بهتر شد.

بازیگر فیلم سینمایی «قارچ سمی» ادامه داد: متاسفانه نتوانستم به مراسم تشییع آقای ملاقلی پور برسم ولی احساس می‌کنم بعد از فوت او، ستاره‌ای خاموش شد و افول کرد ناراحت و اذیت شدم فکر می‌کردم او باید سال‌ها بماند و به سینمای ایران خدمت کند ولی خیلی زود از دستش دادیم.

هاشم پور گفت: من برای فوت رسول گریه نکردم چون فکر می‌کنم دردی را دوا نمی‌کند. البته من هم گاهی گریه می‌کنم. در سینمای ایران بیشتر رسول روی من تاثیر گذاشت.

بازیگر فیلم «میم مثل مادر» درباره شهدای دفاع مقدس گفت: ما با این قهرمانان باید طوری برخورد کنیم که بیننده راغب به دیدنشان باشد. «مزرعه پدری» و «میم مثل مادر» را خیلی دوست داشتم. من دوست دارم کاری در کارنامه‌ام داشته باشم که بعدها بماند. باید عنوان کنم که جنگ مخرب است ما این درد را ۸ سال کشیده‌ایم و صدمه دیده‌ایم از طرفی چیزهای تازه‌ای هم به دست آوردیم.

.