اخبار

  • انگیزه فیلمسازان بسیجی برای حضور در فضای حرفه‌ای قابل توجه است
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استان‌ها/

انگیزه فیلمسازان بسیجی برای حضور در فضای حرفه‌ای قابل توجه است

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در آذربایجان شرقی معتقد است اختصاص بخش ویژه «فیلمسازان بسیجی» انگیزه این سینماگران برای حضور در فضاهای حرفه‌ای را چند برابر می‌کند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، ایوب عبدی گفت: ما از زمانی که فراخوان منتشر شده پیگیر انجام امور معرفی و خبررسانی درباره این دوره در استان، مراکز فرهنگی و دانشگاهی و صدا و سیما بوده و با مسئولان وارد مذاکره شده‌ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز مسئولان فرهنگی، مدیران حوزه هنری، صدا و سیما و مراکز انجمن سینمای جوان نسبت به جشنواره مقاومت تعصب و علاقه دارند و همدوش ما برای بهتر برگزار شدن این رویداد تلاش می‌کنند. این وحدت و همدلی باعث خرسندی هنرمندان استان است.

عبدی با اشاره به سفر انسیه شاه حسینی دبیر بخش «فیلمسازان بسیجی» به این استان گفت: خانم شاه حسینی با اشرافی که به جشنواره، حال و هوای این دوره و اهمیت بخش فیلمسازان بسیجی دارند، توضیحات موثر و راهگشایی برای ما داشتند. در یک جلسه با مسئولان نهادهای فرهنگی و سینمایی استان و هنرمندان خانم شاه حسینی اولویت‌های جشنواره را توضیح دادند.

وی تاکید کرد: در این مرکز سه فیلم تولید شده که به زودی آماده نمایش و شرکت در جشنواره خواهد شد، منتظریم تا سینماگران بسیجی استان آثارشان را به دبیرخانه بفرستند. با شناختی که از این دوستان هنرمند داریم امیدوارم استان آذربایجان شرقی حضوری پررنگ در این جشنواره داشته باشد.

ایوب عبدی ادامه داد: امیدوارم وضعیت جامعه در ماههای پیش رو مساعد باشد و کرونا مهار شود تا بتوانیم جلسات و ورک شاپ‌هایی را با موضوع سینمای مقاومت و مسائل مربوط به تکنیک فیلمسازی برگزار کنیم. مشکلات مختلفی این روزها، در جامعه وجود دارد اما هنر سینما می‌تواند جامعه را به سمت آرامش و امنیت سوق بدهد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقد.س در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، « روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.