اخبار

  • تولید مستند درباره شهدای مدافع حرم و شهدای غواص در مازندران
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استان‌ها /

تولید مستند درباره شهدای مدافع حرم و شهدای غواص در مازندران

مستندهایی با موضوع شهدای مدافع حرم و شهدای غواص برای نمایش در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در مازندران تولید می‌شوند.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، رضا اکبریان دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استان مازندران گفت: این روزها وضعیت شیوع کرونا در استان باعث اختلال در بسیاری از برنامه‌ها و برنامه ریزی‌ها شده است. به همین دلیل نگرانی‌هایی از بابت برگزاری جلسه با هنرمندان استان داریم که امیدوارم با کاهش روند ابتلای شهروندان به کرونا، بتوانیم میزبان هنرمندان و خانم انسیه شاه‌حسینی دبیر این بخش باشیم.

وی ادامه داد: پس از انتشار فراخوان این دوره از جشنواره با تعدادی از هنرمندان استان جلسه و دیدارهایی محدود داشتیم، ارتباط با انجمن سینمای جوان، صدا و سیما و حوزه هنری هم برقرار شده و قول‌های همکاری داده شده است.

اکبریان افزود: دو مستند از تولیدات هنرمندان بسیجی برای حضور در جشنواره آماده شده است. یکی از آنها موضوعی درباره شهدای مدافع حرم دارد و دیگری درباره شهدای غواص است. هدف ما رسیدن به بخش نهایی «فیلمسازان بسیجی» است. امیدواریم که تولیدات استان، در رقابت با سایر استان‌ها واجد ارزش برای حضور در بخش نهایی باشند تا ظرفیت‌های هنرمندان استان مازندران در این دوره از جشنواره دیده شود.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقد.س در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، « روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.