اخبار

  • ایثار و فداکاری کادر درمانی کشور در حد جانفشانی رزمندگان کربلای 5 است
مستندساز حوزه مقاومت:

ایثار و فداکاری کادر درمانی کشور در حد جانفشانی رزمندگان کربلای 5 است

مستندساز حوزه جنگ و مقاوت معتقد است: در طول دفاع‌مقدس، هیچ عملیاتی به اندازه کربلای ۵ مقاومت را به خوبی و زیبایی به تصویر نکشید. می توان ادعا کرد کادر درمانی کشور و افرادی که امروز به کرونا مبارزه می‌کنند، ایثار و فداکاری در حد رزمندگان کربلای ۵ دارند.

رضا برجی با اشاره به لزوم انعکاس و الگوسازی از مقاومت‌ در برابر بیمارزی کرونا، گفت: مبارزه با کرونا مثل دیگر جبهه‌های مقاومت ابعاد مختلفی دارد که باید مورد توجه قرار بگیرند.

این مستندساز حوزه جنگ و مقاومت با اشاره به لزوم دغدغه‌مندی هنرمند، گفت: شهید آوینی و امثال او دغدغه داشتند و به اندازه دغدغه‌ای که داشتند، تلاش کردند.

وی افزود: کرونا یک دغدغه‌ برزگ است چراکه سلامت و جان جامعه را تهدید می‌کند و هر گونه مقابله و مبارزه با آن، نوعی مقاومت است.

برجی ادامه داد: ساخت آثار مستند با محوریت کرونا و ابعاد مبارزه با آن و پیامدهایش از نان شب برای مستندسازان واجب‌تر است زیرا کرونا به عنوان یک دشمن تهدیدکننده و یک ویروس منحوس تا داخل خانه‌های مردم آمده است.

این مستندساز حوزه مقاومت اظهار داشت: در طول دفاع‌مقدس، هیچ عملیاتی به اندازه کربلای ۵ مقاومت را به خوبی و زیبایی به تصویر نکشید اما می‌توان ادعا کرد کادر درمانی کشور و افرادی که امروز به کرونا مبارزه می‌کنند، ایثار و فداکاری در حد رزمندگان کربلای ۵ دارند.

برجی تاکید کرد: ساخت و تولید آثار مستند درباره کرونا سبب می‌شود دلاوری‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان حوزه سلامت در تاریخ کشور ماندگار شود. بسیاری از پرستاران مبارزه با کرونا هنوز دانشجو هستند اما با التماس و خواهش خود را به خط‌مقدم مبارزه با این تهدید رسانده‌اند؛ برخی از افراد خاصه آن دسته از پزشکان و پرستارانی که مادر هستند، ماه‌هاست که خانه نرفته‌اند و سنگر را خالی نکرده‌اند. این فداکاری‌ها باید در تاریخ ثبت و برای نسل‌های بعد الگوسازی شود.

وی با مثبت ارزیابی‌کردن اختصاص بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به موضوع کرونا و مدافعان سلامت تصریح کرد: هر مقاومتی در برابر هر تهدیدی می‌تواند در قالب جشنواره مقاومت قرار بگیرد. با این حال این اقدام جشنواره درخور تقدیر است که به عنوان اولین اقدام رسمی، رزمندگان کرونا را درکنار رزمندگان انقلاب و دفاع‌مقدس قرار می‌دهد.

برجی با بیان اینکه مقابله با کرونا کمال ایثار ملت ایران است، یادآور شد: در شرایطی که جشنواره چنین اقدام پسندیده‌ای انجام داده است، رسانه‌ها نیز باید خود را موظف به حمایت بدانند. رسانه باید رشادت‌ها و دلاوری‌ها را به خوبی منعکس کند و از سوی دیگر، مستندسازان باید در کنار تصویر مبارزه، از انعکاس مشکلات و مسایل مبارزه با کرونا غفلت نکنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه با کرونا مثل مقاومت در سال‌های دفاع‌مقدس، ابعاد مختلفی دارد که فیلمسازان باید به همه ابعاد آن توجه کند.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://moqavematfilmfest.ir/ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری  تسنیم