اخبار

  • یزد میزبان کارگاه کارگردانی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شد
شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در استان‌ها/

یزد میزبان کارگاه کارگردانی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت شد

دبیراجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از برگزاری کارگاهی هفتاد نفری با موضوع مبانی فیلمنامه نویسی و کارگردانی با حضور امیر نصیربیگی؛ رئیس سازمان بسیج هنرمندان در استان یزد خبر داد.

به گزارش ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، مصطفی ملاحسینی اردکانی؛ دبیراجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت گفت: خوشبختانه روند دریافت اثر و برنامه ریزی برای اطلاع رسانی و جذب حمایت نهادهای فرهنگی مختلف برای حضور پرقدرت در جشنواره به خوبی پیش می رود.

وی ادامه داد: در سفر خانم شاه حسینی دبیر محترم بخش فیلمسازان بسیجی به استان کارگاه مبانی فیلمنامه نویسی و کارگردانی با حضور هفتاد نفر از فیلمسازان استان یزد برگزار شد. این جلسه را مستندسازی کردیم تا دوستان هنرجو بتوانند از آن استفاده کنند. آقای نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هم در این جلسه حضور داشت و گزارشی از روند برگزاری جشنواره در استان به وی ارائه شد.
ملاحسینی اردکانی گفت: این کارگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی برپا شد و با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده ای که در استان صورت گرفت، هنرجویانی از یزد، میبد، بافق و...در آن شرکت کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به پتانسیلی که در فیلمسازان استان می بینیم، امیداریم یزد حضوری پررنگ در این دوره از جشنواره را تجریه کند.

دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در یزد ادامه داد: هیات انتخاب استانی کارش را به زودی آغاز می کند. با توجه به برگزاری کنگره بزرگ شهدای استان در اسفندماه ۹۹ در شهر یزد و با تعاملی که با مدیران و متولیان این رویداد داریم، احتمالا بخشی از آثار تولید شده برای جشنواره مقاومت، آنجا هم دیده خواهند شد.

ملاحسینی اردکانی ادامه داد: خوشبختانه تعامل و ارتباط ما با مسئولان فرهنگی و مدیران استانی، مدیران صدا و سیما، مدیر کل اداره ارشاد  و مدیران حوزه هنری در سطح مطلوب است. آنها مانند ما برای برگزاری تاثیرگذار جشنواره فیلم مقاومت دغدغه دارند.

وی در پایان گفت: انشالله اواخر تابستان و با نزدیک شدن به برگزاری فاز اول جشنواره در هفته دفاع مقدس، کارگاه های آموزشی فیلمسازی، تدوین و موشن گرافی برگزار خواهیم کرد.