اخبار

  • فضای رسانه‌ای جامعه خود را موظف به تکریم رزمندگان جبهه سلامت بداند
نایب‌رییس کمیسیون بهداشت مجلس‌شورای‌اسلامی مطرح کرد:

فضای رسانه‌ای جامعه خود را موظف به تکریم رزمندگان جبهه سلامت بداند

باقرزاده اختصاص بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به موضوع کرونا را اقدامی تحسین‌برانگیز توصیف و خاطرنشان کرد: فضای فکری و رسانه‌ای جامعه باید خود را موظف به تکریم رزمندگان این جبهه بداند و روحیه ایثارگری و نوع‌دوستی و از همه مهمتر مسئولیت‌پذیری این افراد را منعکس کند.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اصغر باقرزاده، نایب‌رییس کمیسیون بهداشت مجلس‌شورای‌اسلامی با اشاره به لزوم پاسداشت رشادت‌های مبارزان با بیماری کرونا، گفت: تفاوتی میان رزمندگان دفاع‌مقدس و رزمندگان حوزه سلامت نیست.

وی افزود: در دوران جنگ‌تحمیلی موضوع مرزهای جغرافیایی و آرمان‌های ملت بود و امروز، سلامت مردم مرز و خط‌مقدم جبهه است.

باقرزاده ادامه داد: کادر درمانی کشور در حالی با احساس مسئولیت وارد کارزار مبارزه با کرونا شد که مشکلات متعددی داشت؛ اما این موارد سبب نشد از ایثارگری و جانفشانی دست بردارند.

باقرزاده با اشاره به لزوم تکریم خانواده شهدای سلامت و پاسداشت ایثارگری‌های کادر درمان، تصریح کرد: هنوز مبارزه با کرونا تمام نشده و زمان دقیقی هم برای پایان این مبارزه وجود ندارد. در این بین، فضای فکری و رسانه‌ای جامعه باید خود را موظف به تکریم رزمندگان این جبهه بداند و روحیه ایثارگری و نوع‌دوستی و از همه مهمتر مسئولیت‌پذیری این افراد را منعکس کند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس‌شورای‌اسلامی تأکید کرد: نهادینه‌شدن روحیه مسئولیت‌پذیری می‌تواند بخش زیادی از مشکلات و مسائل کشور را حل کند خاصه در شرایطی که کشور تحت تحریم‌های ظالمانه‌ای قرار دارد. این روحیه را می‌‎توان با انعکاس مسئولیت‌پذیری پزشکان، پرستاران و در مجموع کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌ها و تکریم و تقدیر از آنان به خوبی نهادینه کرد.

باقرزاده، سینما را یکی از مهمترین ابزارهای فرهنگی دانست و اظهار داشت: سینما با قابلیت‌های منحصربفردی که دارد می‌تواند فرهنگ را به معنای عام آن، به خوبی اشاعه دهد؛ بنابراین اهمیت حضور فعال سینما در جبهه مبارزه با کرونا، یک ضرورت انکارناپذیر است.

نایب‌رییس کمیسیون بهداشت مجلس‌شورای‌اسلامی اضافه کرد: گرچه در حوزه فرهنگ، توجیه اقتصادی معنایی ندارد اما سینما برای ادامه حیات خود ناگزیر از دید اقتصادی است. در چنین شرایطی باید نهادهای ذی‌ربط حمایت جدی از آثار تولیدشده با موضوع مقابله با کرونا داشته باشند؛ این حمایت‌ها چه در بخش تولید و چه حتی در اکران باید ادامه داشته باشد تا به موفقیت منتج شود.

وی تصریح کرد: سینما باید مانند زمان دفاع‌مقدس، تا خط‌مقدم مبارزه با کرونا پیش برود و ابعاد مختلف این مبارزه را به تصویر بکشد تا مخاطب به خوبی در جریان ایثارگری‌ها و نقش‌آفرینی رزمندگان این جبهه قرار بگیرد.

باقرزاده اختصاص بخش ویژه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به موضوع کرونا را اقدامی تحسین‌برانگیز توصیف و خاطرنشان کرد: این اقدام نه‌تنها به لحاظ فرهنگی، بسیار مطلوب است بلکه می‌تواند حرکتی جریان‌ساز باشد.

منبع : ایرنا