اخبار

  • شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ آوردگاهی برای تجلی خلاقیت فیلمسازان بسیجی
مدیر اموراستان‌های جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت مطرح کرد:

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ آوردگاهی برای تجلی خلاقیت فیلمسازان بسیجی

اسماعیل جعفرپور؛ مدیر اموراستان‌های جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت معتقد است، توجه ویژه به سینماگران استانی، امتیاز این دوره است.

اسماعیل جعفر پور؛ معاون امور انجمن‌های هنری و ادبی سازمان بسیج هنرمندان کشور و مدیر امور استان های شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در گفت‌وگو با ستاد اطلاع‌رسانی این رویداد گفت: حضور فیلمسازان بسیجی در دوره های قبلی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، آنچنان که باید شایسته و متناسب با ظرفیت های پرشمار بسیجیان نبوده است. بدیهی است این رویکرد با اصل وضع جشنواره و اهداف ترسیم شده برای آن مغایرت داشته است. براین اساس لزوم ایجاد تغییر و تحول در این دوره از جشنواره در دستور کار شورای سیاستگذاری شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت قرار گرفت و تصمیم برآن شد تا در این دوره با اختصاص بخش ویژه ای تحت عنوان، فیلمسازان بسیجی، زمینه های بروز و ظهور استعدادهای ناب بسیجیان فیلمساز، بیشتر و بهتر از تمام دوره های گذشته فراهم شود.

معاون امور انجمن های هنری و ادبی سازمان بسیج هنرمندان تاکید کرد: این سازمان با جذب و تعالی هنرمندان بسیجی سراسر کشور در حوزه های متنوع هنری و ادبی از جمله عرصه فیلم، آمادگی کامل خود را برای مشارکت، پشتیبانی و اجرای باشکوه و موثر این رخداد هنری اعلام کرده و با تشکیل 32 دبیرخانه استانی، برنامه ریزی های دقیق منطبق با زمان بندی و گاه شمار اعلامی ستاد برگزاری جشنواره را برای نقش آفرینی فیلمسازان بسیجی کلید زده است.

وی افزود: در گام نخست انتشار فراخوان جشنواره در کانون های بسیج هنرمندان سراسر کشور صورت گرفته و جمع آوری و دسته بندی آثار توسط دبیران اجرایی استانها برای ارائه به هیأت های انتخاب استانی در دستور کار و پیگیری های مستمر قرار گرفته است.

جعفرپور گفت: دبیران اجرایی ستاد های استانی جشنواره از اعضای متخصص و مجرب انجمن های فیلم بسیج هنرمندان استان ها انتخاب شده اند که با تمام توان ، نسبت به تمهید مقدمات و تکمیل مراحل اجرا فعال شده اند.

مدیر اموراستان‌های جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ادامه داد: بسیج هنرمندان کشور برای بخش فیلمسازان بسیجی این دوره جشنواره برنامه های جنبی از جمله، برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی، ورک شاپ و نشست های نقد و بررسی با حضور اساتید مطرح و صاحب نظر در زمینه های کارگردانی و فیلمسازی، فیلمنامه‌نویسی و نقد فیلم را برنامه ریزی کرده است.

مدیر استان های شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: هم اکنون این مراکز استانی آمادگی لازم برای دریافت آثار هنرمندان و فیلمسازان بسیجی برای شرکت در این دوره از جشنواره را دارند.

جعفرپور افزود: علاوه بر برنامه های اصلی جشنواره مقرر شده است تا در روز برگزاری جشنواره های استانی ، از هنرمندان و چهره‌های شاخص و انقلابی هر استان، تقدیر و تجلیل شود. همچنین به فیلمسازان وهنرمندانی که آثار آنها در بخش مسابقه ای استان برگزیده شده اند جوایز ویژه و لوح تقدیر اعطا خواهد شد.

اسماعیل جعفرپور در پایان گفت: اهمیت دادن به هنرمندان و فیلمسازان بسیجی استان در جشنواره ای که متعلق به خود هنرمندان بسیجی است زمینه ای مناسب برای کشف و ظهور استعدادهای نهفته و فضاسازی ملی و جهانی برای تبلور جریان هنر ناب و تاثیر گذار مقاومت خواهد بود.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://moqavematfilmfest.ir/ مراجعه کنند