اخبار

  • وزارت بهداشت دوشادوش جشنواره فیلم مقاومت در بخش مدافعان سلامت
دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت خبر داد:

وزارت بهداشت دوشادوش جشنواره فیلم مقاومت در بخش مدافعان سلامت

عظیمی گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شانزدهمین دوره این رویداد، بخش ویژه‌ای از فعالیت خود را به مدافعان سلامت اختصاص داده است که این بخش با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرایی می‌شود.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، مهدی عظیمی؛ دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در گفت‌وگو با رادیو ایران با اشاره به اینکه این جشنواره در دو مقطع زمانی برگزار می‌شود، گفت: شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو مقطع مختلف در هفته دفاع‌مقدس و هفته بسیج برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به شیوع کرونا در کشور، افزود: امسال کشور با کرونا روبرو بود و بخشی از مردم از این بیماری آسیب دیدند اما بخش گسترده‌ای از جامعه ازجمله جامعه پزشکی، روحانیون و بسیجیان در یک اقدام متحد به یاری دیگران رفتند و در واقع یک رزمایش همدلی ایجاد شد.

عظیمی ادامه داد: با توجه به این موارد، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت تصمیم گرفت بخش ویژه‌ای از فعالیت خود را به حوزه مدافعان سلامت اختصاص دهد که این بخش با حمایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرایی می‌شود.

دبیر شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اشاره به تنوع آثار ارسالی به جشنواره گفت: با توجه به نزدیکی زمان برگزاری جشنواره و شیوع بیماری کرونا، تبعاً آثار زیادی در حوزه فیلم داستانی و سینمایی و یا سریال تلویزیونی ساخته نشده است اما آثاری در حوزه‌های فیلم کوتاه، مستند، پویانمای، نماهنگ و مونشن‌گرافی در دو بخش داخلی و بین‌المللی در جشنواره به رقابت خواهند پرداخت.

عظیمی در پایان به دیگر بخش‌‍‌های شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اشاره کرد: نقد و بررسی سینمای داخل و بین‌الملل در حوزه مقاومت، فیلمنامه‌نویسی بین‌المللی و بخش سیدالشهداء مقاومت که به سردار شهید قاسم سلیمانی اختصاص دارد، از دیگر بخش‌های این جشنواره است.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان 31 شهریور تا 6 مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت http://moqavematfilmfest.ir/ مراجعه کنند.