اخبار

  • اسامی برگزیدگان پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد

اسامی برگزیدگان پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد

آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با معرفی برگزیدگان در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت که دقایقی پیش در برج میلاد تهران به ایستگاه پایانی رسید برگزیدگان این رویداد سینمایی را معرفی کرد.

نام برگزیدگان به شرح زیر است:

بخش مسابقه سینمای ایران

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

لوح تقدیر + جایزه نقدی بهترین فیلمبردار: علیرضا زرین دست برای فیلم «سرو زیر آب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین بازیگری+ جایزه نقدی بهترین بازیگر: ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»:

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه+ جایزه نقدی بهترین فیلمنامه: منیر قیدی و ارسلان امیری برای فیلم «ویلایی ها»

جایزه ویژه- تندیس و دیپلم افتخار + جایزه نقدی بهترین کارگردان: محمد علی باشه آهنگر برای فیلم «سرو زیر آب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی+ جایزه نقدی بهترین کارگردان: بهرام توکلی برای فیلم «تنگه ابوقریب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم + جایزه نقدی بهترین فیلم: سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب»

* بخش فیلم های مستند ایران

لوح تقدیر + جایزه نقدی کارگردانی: محمد مهدی خالقی برای فیلم مستند «پسرم»

لوح تقدیر ویژه + جایزه نقدی کارگردانی: مصطفی اشراق برای فیلم مستند «بِیتُنا»

دیپلم افتخار برگزیده سوم + جایزه نقدی کارگردانی: محمد رضا امامقلی برای فیلم مستند «آقای نخست وزیر»

دیپلم افتخار برگزیده دوم+ جایزه نقدی کارگردانی: وحید فراهانی برای فیلم مستند «با صبر زندگی»

تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اوّل+ جایزه نقدی کارگردانی: رضا فرهمند برای فیلم مستند «زنانی با گوشواره های باروتی »

بخش سینمای بین الملل

* برگزیدگان فیلم های سینمایی

 تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه + جایزه نقدی : باسل الخطیب نویسنده فیلم سینمایی «پدر»

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی+ جایزه نقدی: کیم دروژنین و اندری شالوپا  کارگردانان فیلم «28 مرد پانفیلوو»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی + جایزه نقدی : آلوارو برچنر کارگردان «شب 12 ساله»

جایزه  ویژه شامل تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم + جایزه نقدی: سعید ملکان تهیه کننده «تنگه ابوقریب»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلم + جایزه نقدی : سیدمحمود رضوی تهیه کننده «ماجرای نیمروز »

* بخش روایت نو – فیلم های سینمایی

جایزه ویژه - تندیس و دیپلم افتخار+ جایزه نقدی : علی دهکردی بازیگر فیلم «دریاچه ماهی»

تندیس و دیپلم افتخار بهترین کارگردان فیلم اول+ جایزه نقدی: منیر قیدی کارگردان «ویلایی ها»

* بخش جلوه گاه نور

جایزه ویژه- تندیس و دیپلم افتخار+ جایزه نقدی : محمد حسین مهدویان کارگردان «ماجرای نیمروز»

* بخش عماد مغنیه

جایزه بهترین فیلم+ جایزه نقدی : وحید فراهانی کارگردان «با صبر زندگی»

جایزه برگزیده دوم + جایزه نقدی : رضا فرهمند کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی »

* بخش بین الملل- فیلم های مستند

لوح تقدیر + جایزه نقدی : جرمی ویلیام کارگردان «بر روی لبه چاقو»

دیپلم افتخار برگزیده سوم + جایزه نقدی : خدیجه السلامی کارگردان «یمن،کودکان و جنگ»

دیپلم افتخار برگزیده دوم + جایزه نقدی : آقایان دن کوهن و مکس بلومنتال کارگردانان «کشتن غزه»

تندیس و دیپلم افتخار برگزیده اول + جایزه نقدی : رضا فرهمند کارگردان «زنانی با گوشواره های باروتی»