اخبار

  • آغاز به کار کمیته های هیأت انتخاب پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

آغاز به کار کمیته های هیأت انتخاب پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت

با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره، کمیته های مختلف هیأت انتخاب از هفته آینده کار خود را آغاز خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، پس از استقبال خوب و گسترده فیلمسازان در همه بخش های جشنواره، با توجه به پایان مهلت ارسال آثار، کمیته های مختلف هیأت انتخاب کار خود را از هفته آینده آغاز خواهند کرد. گفتنی است دبیرخانه جشنواره در هیچ یک از بخش های اعلام شده اثر دیگری را نخواهد پذیرفت. همچنین در تاریخ 5 مهر آثار راه یافته به بخش مسابقه ایران اعلام خواهد شد.

در ساختار مسابقات این جشنواره ، امسال برای نخستین بار به منظور کشف و حمایت از استعدادهای جوان بخش «روایت نو» مربوط به داوری آثار فیلمسازان اول ایجاد شده که به برترین فیلم این بخش، لوح یادبود، جایزه نقدی و نشان شهید آوینی اهدا خواهد شد.
همچنین شورای برگزاری این جشنواره، بخش ویژه «جلوه گاه نور» را به مسابقه آثار سینمایی، کوتاه و مستند با موضوع و محوریت پیرامون «انقلاب و تاریخ انقلاب اسلامی» با هدف باز روایی و بازنمایی تاریخ انقلاب و توجه ویژه تر به محصولات سینمایی که در راستای ثبت و روایت انقلاب و مضامین و مفاهیم مرتبط با آن از قبیل نقش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دراحیای «هویت ایرانی- اسلامی» ساخته شده‌اند، اختصاص داده است

 بخش دیگر جشنواره با نام « عماد مغنیه» نیز که یکی از بخش های کلیدی و استراتژیک جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» است به موضوع مدافعین حرم و مقابله با تروریسم اختصاص دارد.

پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت امسال با تغییر زمانی از مهرماه به دهه اول آذر (همزمان با هفته گرامیداشت بسیج از چهارم تا دهم آذر ماه) و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در تهران برگزار می شود.
برگزاری این جشنواره به همت سازمان بسیج مستضعفین، بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری سازمان‌های و نهادهای مختلف فرهنگی از جمله سازمان سینمایی کشور و به دبیری محمد خزاعی است.