اخبار

  • اعلام برگزیدگان چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در دو بخش ملی و بین الملل

اعلام برگزیدگان چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در دو بخش ملی و بین الملل

سینمامقاومت: «ابراهیم حاتمی‌کیا» بهترین کارگردان ، «پرویز پرستویی» بهترین بازیگر مرد و «ایستاده در غبار» بهترین فیلم جشنواره «مقاومت» شدند.

برگزیدگان فیلم های مستند، کوتاه، جلوه گاه نور و سینمایی بخش سینمای ایران و فیلم های مستند، کوتاه، سینمایی و عماد مغنیه بخش سینمای بین الملل، جایزه داوری و خانواده شهدا، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران معرفی شدند. 

به گزارش روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، در آیین اختتامیه که عصر روز جمعه 9 مهرماه در سالن اصلی مرکز همایش های برج میلاد برگزار شد، جوایز برگزیدگان بخش های مختلف اهدا شد.

اسامی برگزیدگان بخش مسابقه سینمای ایران (مستند، کوتاه، جلوه گاه نور و سینمایی) به شرح زیر می باشد:

برگزیدگان بخش مستند:

برگزیده اول: پل (امیر حسین نوروزی) تندیس،دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیده دوم: آ157 (بهروز نورانی پور) دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیده سوم: ایرانی های مرتد(حمید عبداله زاده) دیپلم افتخار و جایزه نقدی

جایزه ویژه هیات داوران شامل تندیس،دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهناصر نادری برای فیلم مستند آقای سفیر بخاطر موضوع جان باختگان منا

جایزه ویژه هیات داوران شامل تندیس،دیپلم افتخار و جایزه نقدی به مهدی نقویان برای فیلم مستند برادران به خاطر روشنگری عادلانه نسبت به مسائل روز

برگزیدگان بخش کوتاه داستانی:

برگزیده اول: گازُر (سعید سلمان روغنی) دیپلم افتخار تندیس و جایزه نقدی

برگزیده دوم: گذر (امید شمس/ سید پوریا پیشوایی) دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیده سوم: نخجیر (حسام اسلامی) دیپلم افتخار و جازه نقدی

جایزه ویژه: تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلم قضاوت (محمد اسفندیاری) بخاطر استفاده مناسب از تکنیک فیلمسازی

برگزیدگان بخش جلوه گاه نور:

  • جوایز بخش مردمی

برگزیده اول: مادر خوانده (حامد کشانی) تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیده دوم: قاصدی از کوی عشق(محسن جهانبانی) دیپلم افتخار و جایزه نقدی

جایزه ویژه هیات داوران، لوح تقدیر به علی کاکایی جوانترین شرکت کننده این بخش به خاطر ساخت فیلم مسافر آسمان

  • جوایز بخش حرفه ای

برگزیده اول: بی بی (حسین طالبی مقدم) تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیده دوم: یک روز یک زندگی (علی محمد خانیکی و محمدصادق رمضانی مقدم) دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیده سوم: مادرانه (ساسان فلاح پور) دیپلم افتخار و جایزه نقدی

برگزیدگان آثار سینمایی:

بهترین فیلمنامه: ایستاده در غبار( محمد حسین مهدویان) تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

بهترین کارگردانی: بادیگارد (ابراهیم حاتمی کیا) تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  

جایزه ویژه هیات داوران شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ابوالقاسم طالبی برای نگارش فیلمنامه و کارگردانی فیلم یتیم خانه ایران

بهترین فیلم: ایستاده در غبار( حبیب والی نژاد) تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

جایزه ویژه هیات داوران شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بهترین فیلم با موضوع انقلاب و موضوعات پیرامونی به نرگس آبیار برای فیلم نفس

جایزه ویژه هیات داوران شامل تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی  به بهترین فیلم  متناسب با موضوعات منطقه  به عبدالحسن برزیده برای فیلم مزار شریف

بهترین بازیگری زن: مریلا زارعی ( ماهی سیاه کوچولو) تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

بهترین بازیگری مرد: پرویز پرستویی ( بادیگارد) تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی

لوح تقدیر به سیده سادات نور موسوی ( نفس)

لوح تقدیر به علیرضا بالدی ( بدون مرز)

بهترین جلوه های ویژه: دیپلم افتخار به ایمان کرمیان برای جلوهای ویژه میدانی فیلم ایستاده در غبار

دیپلم افتخار به امیر رضا معتمدی برای جلوهای ویژه بصری فیلم مزار شریف

 

  • اسامی برگزیدگان بخش مسابقه سینمای بین الملل (مستند، کوتاه، سینمایی و عماد مغنیه) به شرح زیر می باشد:

برگزیدگان بخش مستند:

تندیس برگزیده اوّل به محمّد المُغنّی برای فیلم شجاعیه فلسطین

دیپلم افتخار برگزیده دوم به تام هِیز برای فیلم دو خط آبی از امریکا

دیپلم افتخار برگزیده سوم به وحید فرجی برای فیلم خاطرات نارنجی از ایران

لوح تقدیر هیات داوران به دِز چندلر برای کارگردانی فیلم شیرین اهل الولجه از استرالیا

برگزیدگان بخش کوتاه داستانی:

تندیس برگزیده اوّل به ملیکا زئیری برای فیلم کوتاه محمّد، نام اوّل از فرانسه

دیپلم افتخار برگزیده دوم به صدام واحدی برای فیلم کوتاه تو آمریکایی نیستی از افغانستان

دیپلم افتخار برگزیده سوم به رضا زهتابچیان برای فیلم کوتاه خانه از ایران

دیپلم افتخار پویانمایی به امید خوش نظر برای پویانمایی تمام زمستانهایی که ندیده ام از ایران

برگزیدگان بخش عماد مغنیه:

تندیس بهترین فیلمنامه به می المصری برای فیلم 3000 شب از لبنان

تندیس بهترین کارگردانی به مارکو نابرسینک برای فیلم جنگلها هنوز سبزند از اتریش

تندیس بهترین فیلم به حبیب والی نژاد برای فیلم ایستاده در غبار ازایران

جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس و دیپلم افتخار به باسل الخطیب برای فیلم سوریون از سوریه

جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس و دیپلم افتخار به عبدالحسن برزیده برای فیلم مزارشریف ازایران

برگزیدگان آثار سینمایی:

تندیس بهترین فیلمنامه به می المصری برای فیلم 3000 شب از لبنان

تندیس بهترین کارگردانی به مارکو نابرسینک برای فیلم جنگلها هنوز سبزند از اتریش

تندیس بهترین فیلم به حبیب والی نژاد برای فیلم ایستاده در غبار ازایران

جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس و دیپلم افتخار به باسل الخطیب برای فیلم سوریون از سوریه

جایزه ویژه هیئت داوران شامل تندیس و دیپلم افتخار به عبدالحسن برزیده برای فیلم مزارشریف ازایران

جایزه داوری خانواد شهدا:

هیات داوران این بخش با تقدیر از فیلم های «اروند، یتیم خانه ایران، ایستاده در غبار و بدون مرز» به پاس درک هنر انقلابی، پرهیز از شعارزدگی، وفاداری به آرمان های حقیقی ایثار و مقاومت، ارائه و تبیین هوشمندانه و هنرمندانه مفاهیم والای این عرصه برای مخاطب، جایزه بهترین اثر از منظر خانواده شهدا را به فیلم بادیگارد ساخته ابراهیم حاتمی کیا اهدا کرد.

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:

جایزه بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اهدا شد به فیلم سینمایی بادیگار به تهیه کنندگی احسان محمد حسنی