اخبار

  • انجمن سینمای دفاع مقدس درهای خودش را به روی همه فیلمسازان بگشاید / جشنواره مقاومت ، جشنواره زنده و پویا
رسول توکلی :

انجمن سینمای دفاع مقدس درهای خودش را به روی همه فیلمسازان بگشاید / جشنواره مقاومت ، جشنواره زنده و پویا

سینمامقاومت: رسول توکلی بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است که انجمن سینمای دفاع مقدس باید درهای خود را به روی همه فیلمسازان این عرصه بگشاید تا شاهد تولید سلیقه های مختلف در ژانر دفاع مقدس باشیم.

رسول توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگو با روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت از این جشنواره به عنوان یک جشنواره زنده ، پویا و مردمی یاد کرد و ضمن تشکر از متولیان برگزاری این جشنواره گفت: خوشحالیم که این جشنواره همچنان با صلابت و پرتوان و با وجود مشکلات زیاد مالی در کشور برگزار می گردد.

او حضور بیشمار فیلمسازان خارجی از سراسر دنیا را نقطه قوت این جشنواره یاد کرد و ابراز امیدواری کرد که این همگرایی فیلمسازان مستقل ، آزاده و ضد سلطه بتواند سبب تقویت هر چه بیشتر جبهه مقاومت در سراسر دنیا شود.

بازیگر فیلم سینمایی « عبور از میدان مین» ، بهترین دوران طلایی تولید فیلم های دفاع مقدس را دهه های 60 و 70 عنوان کرد و از کاهش فیلم های با کیفیت و فاخر این نوع فیلم ها در سبد سینمای ایران انتقاد کرد و از انجمن سینمای دفاع مقدس خواست که درهای خود را بر روی همه فیلمسازان این عرصه بگشاید تا شاهد تولید  سلیقه های مختلف در ژانر دفاع مقدس باشیم.

بازیگر فیلم سینمایی «تاراج» و سریال « آیینه عبرت» ادامه داد: در اوایل انقلاب جمله ای از حضرت امام (ره) روی بعضی از دیوارها نوشته بودند مبنی براینکه «تعهد بدون تخصص و تخصص بدون تعهد به درد نمی خورد» و ما بر اساس همین یک جمله ؛ فیلم سینمایی «عبور از میدان مین» را ساختیم که من در آن فیلم که اولین فیلم سینمایی دفاع مقدس محسوب می شود هم مدیرتولید و هم بازیگر بودم. این درحالی بود که بهترین فیلم ها در حوزه دفاع مقدس درسالهای اولیه جنگ ساخته شدند که همه اقشار مردم از فیلمساز گرفته تا نظامی ها و مدیران فرهنگی ؛ عاشقانه و صادقانه در تولید فیلم های دفاع مقدس مشارکت داشتند.