اخبار

  • دوستان، قدری از اعتبارات کلانی را که در اختیار دارند به جشنواره فیلم مقاومت اختصاص دهند/ جشنواره نشان داد «دفاع مقدس» تاریخ مصرف ندارد
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

دوستان، قدری از اعتبارات کلانی را که در اختیار دارند به جشنواره فیلم مقاومت اختصاص دهند/ جشنواره نشان داد «دفاع مقدس» تاریخ مصرف ندارد

سینمامقاومت: حجت السلام پژمان فر: معتقدم که هیچ کاری بدون اشکال نیست اما کیفیت جشنواره این دوره نسبت به جشنواره قبلی بهتر شده است و از سوی دیگر نیز نقاط قوت این دوره از جشنواره خیلی بیشتر شده است.

حجت السلام نصرالله پژمان فر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت در مورد این سوال که آیا مجلس بودجه ای را برای برگزاری جشنواره فیلم مقاومت در نظر گرفته است یا خیر گفت: معمولا مجلس بودجه مستقلی را برای این منظور در نظر نمی گیرد چرا که اگر مجلس بخواهد در مسائل فرهنگی، خیلی ریز بشود حتما دچار مشکلاتی خواهد شد. اما روال موضوع جشنواره - که البته از سابق هم همین طوری بوده – به این شکل بوده که از کل اعتباراتی که در حوزه سینما از سوی وزارت ارشاد تعیین و تکلیف می شده حتما بخشی از آن اختصاص به جشنواره فیلم دفاع مقدس داشته است. این درحالی است که من معتقدم باید دوستان، محبت بیشتری به حوزه دفاع مقدس داشته باشند و قدری از اعتبارات کلانی را که در اختیار دارند را به جشنواره فیلم دفاع مقدس اختصاص دهند.

این نماینده مجلس با اشاره به برگزاری چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت یادآور شد: معتقدم که هیچ کاری بدون اشکال نیست اما کیفیت جشنواره این دوره نسبت به جشنواره قبلی بهتر شده است و از سوی دیگر نیز نقاط قوت این دوره از جشنواره خیلی بیشتر شده و خوشبختانه تا آنجایی که من اطلاع دارم استقبال داخلی و خاراجی از جشنواره هم افزایش یافته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: قبلا شنیده می شد که برخی ها اعلام می کردند تاریخ مصرف دفاع مقدس به اتمام رسیده است اما این جشنواره نشان داد که هم مردم و هم دیگر کشورها و حتی کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیدند که دفاع مقدس درایران نه تنها تاریخ مصرفش به اتمام نرسیده بلکه همچنان پایداراست.