اخبار

  • سینمای دفاع مقدس، سینمای ایرانی و منحصر به فرد / تلاش برای اکران فیلم های دفاع مقدس در دیگر کشورها
حمید طالقانی بازیگر فیلم های دفاع مقدس:

سینمای دفاع مقدس، سینمای ایرانی و منحصر به فرد / تلاش برای اکران فیلم های دفاع مقدس در دیگر کشورها

سینمامقاومت: بازیگر فیلم های دفاع مقدس معتقد است برگزاری جشنواره فیلم مقاومت موجب می شود تا یاد و خاطره رزمندگان و دفاع مقدس در ذهن جامعه و نسل جوان به فراموشی سپرده نشود.

حمید طالقانی بازیگر فیلم های دفاع مقدس در گفتگو با روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت گفت: یکی از حُسن های برگزاری جشنواره فیلم مقاومت این است که همواره موجب می شود تا رشادت های دفاع مقدس و بحث مقاومت در اذهان عمومی کشور به فراموشی سپرده نشود و این یک موضوع مبارکی است. ضمن اینکه برگزاری این جشنواره سبب انگیزه و تقویت تولید فیلم های دفاع مقدس بخصوص در نسل جوان فیلمسازی می شود ، هرچند که می دانیم در سالهای اخیرتولید این نوع فیلم ها کم رنگ تر و کم محتواتر شده است.

بازیگر فیلم های سینمایی« مردی شبیه باران» و « آخرین مرحله» افزود: همیشه به دنبال یک اتفاق خوب برای فیلم های دفاع مقدس هستم و آن این است که چرا این نوع فیلم ها نباید در کشورهای دیگر اکران شوند؟ این درحالی است که ما در عرصه فیلم های دفاع مقدس بویژه در سالهای گذشته شاهد تولید فیلم های خوب ، با کیفیت و حتی دارای استانداردهای جهانی بودیم.

بازیگر فیلم سینمایی« هفت گذرگاه» با اشاره به شکل گیری فیلم های دفاع مقدس ادامه داد: با توجه به اینکه فیلمسازان نسل اول ما در حوزه دفاع مقدس تجربه تولید فیلم های جنگی را نداشتند لذا تمام اتفاقاتی که در سینمای جنگ کشورما روی داد همه برگرفته از خلاقیات و استعدادهای فردی و گروهی بچه های فیلمساز بود و به همین دلیل است که سینمای جنگ ما کاملا ایرانی و منحصر به فرد است و مشابه خارجی ندارد.

این بازیگر و کارگردان در خاتمه ابراز امیدواری کرد که تولید فیلم های دفاع مقدس بار دیگر همچون دهه های گذشته، پر صلابت و با حمایت های بی دریغ دولت و با حضور فیلمسازان پیشکسوت و جوان به روزهای طلایی خود برگردد.