اخبار

  • جشنواره فیلم مقاومت به حداقل ها بسنده نکند / جای خالی «بازار فروش» در جشنواره
عباس لاجوردی:

جشنواره فیلم مقاومت به حداقل ها بسنده نکند / جای خالی «بازار فروش» در جشنواره

سینمامقاومت: عباس لاجوردی فیلمساز کشورمان معتقد است برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت لازم و ضروری است اما متولیان جشنواره نباید به حداقل ها بسنده کنند.

کارگردان فیلم سینمایی« جشن تولد» در گفتگو با روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، ضمن خسته نباشید به تمامی عوامل برگزار کننده جشنواره فیلم مقاومت گفت: معتقدم برگزاری این جشنواره لازم و ضروری است. همین که تولید فیلم های دفاع مقدس و مقاومت به حاشیه کشیده نمی شوند و نمایش آنان امیدی را در دل فیلمسازان ایجاد می کند جای تشکر دارد و حتما وجود این جشنواره می تواند تاثیرگذار باشد.

وی که با فیلم «جشن تولد» در این جشنواره حضور دارد با بیان اینکه خوشبختانه جشنواره نسبت به سال قبل منظم ترشده است افزود: نگاه متولیان جشنواره فیلم مقاومت همیشه باید به ایده آل ها باشد و نباید به حداقل ها راضی شوم.

عباس لاجوردی با اشاره به «بازار فروش فیلم ها» یادآور شد: متاسفانه جای بازار فروش فیلم در جشنواره فیلم مقاومت خالی است که امیدواریم این خلاء در سالهای آتی در جشنواره پُر شود.

این فیلمساز از اولین حضور جهانی این فیلم در جشنواره فیلم های بغداد و آنکارا خبر داد و تاکید کرد این فیلم برای جشنواره فیلم ایتالیا هم ارسال شده است که هنوز جواب قطعی در این زمینه ارائه نشده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در حال بررسی تولید چندین کار سینمایی در آینده نزدیک هستم گفت: هم اکنون در حال ارزیابی ساخت این آثار هستم که مضامین آن در مورد موضوع اسلامی و مباحث سوریه خواهد بود. اما مشکل اصلی بحث تامین سرمایه برای ساخت فیلم ها است و من نمی دانم چرا هنگامی که نوبت ساخت فیلم به ما که می رسد همیشه از بودجه خبری نیست!