اخبار

  • جشنواره فیلم مقاومت منظم و استاندارد / تولید فیلم های دفاع مقدس و مقاومت جایی در بودجه فرهنگی ندارند
مهدی فیوضی:

جشنواره فیلم مقاومت منظم و استاندارد / تولید فیلم های دفاع مقدس و مقاومت جایی در بودجه فرهنگی ندارند

سینمامقاومت: کاگردان فیلم «نفوذی» : رویارویی فیلمسازان جهان در جشنواره فیلم مقاومت که برعلیه نظام سلطه فیلم می سازند تاثیر بسیاری بر افزایش گفتمان انقلاب اسلامی خواهد شد

مهدی فیوضی کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی جشن تولد که یکی از فیلم های حاضر در جشنواره فیلم مقاومت است در گفتگو با روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت گفت: خوشبختانه در این دوره از جشنواره فیلم مقاومت شاهد تسریع بخشی در روند اجرائیات و منظم تر شدن برنامه های جشنواره هستیم . ضمن اینکه استراتژی جشنواره که قبلا فقط منحصر به دفاع مقدس بوده با بحث مقاومت ، جهانی تر شده و این امرموجب گردید تا فیلمسازان آزاده و مستقلی که بر علیه نظام سلطه فیلم می سازند استقبال بیشتری از این جشنواره  داشته باشند.

وی حضور فیلمسازان جهان در جشنواره فیلم مقاومت را سبب افزایش گفتمان انقلاب اسلامی دانست و افزود : این رویارویی فیلمسازان جهان که برعلیه نظام سلطه فیلم می سازند تاثیر بسیاری بر افزایش گفتمان انقلاب اسلامی خواهد شد و نیروی مقاومت را در تفکر آنان افزایش می دهد و می تواند بازتاب های خوبی از انتقال این استراتژی در جهان داشته باشد.

کارگردان فیلم سینمایی « نفوذی» در مورد واکنش صهیونیست ها و رسانه های غربی نسبت به این جشنواره تصریح کرد: دلیل واکنش منفی جبهه سلطه ؛ هدف گذاری درست جشنواره فیلم مقاومت است و طبیعی است که این طیف می بایست مخالفت کنند به عنوان مثال صهیونیست ها اعتراض کردند که چرا ایران در کتاب درسی خود درسی به نام «رهبر کوچک» که مربوط به شهید فهمیده است دارد چرا که این درس بحث شهادت طلبی را مطرح می کند و آنان خواستار حذف این درس از مدارس ایران شدند! وقتی که صهیونیست ها در این موارد جزیی دخالت می کنند شما تصور کنید که از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم مقاومت چقدر می توانند عصبانی باشند و شک نداشته باشید که تمام تلاش خود را خواهند کرد تا از برگزاری این جشنواره ممانعت کرده و کارشکنی کنند که خوشبختانه هیچگاه  هم موفق نشدند.

تهیه کننده فیلم جشن تولد در مورد حمایت از فیلم های دفاع مقدس و مقاومت یادآور شد:  متاسفانه هیچگاه حمایت خوبی از تولید فیلم های دفاع مقدس و مقاومت در کشور انجام نگرفته است و این درحالی است که بودجه فرهنگی کشور نیز به شدت ضعیف و کم است و معمولا بودجه فرهنگی دولت نسبت به نرم جهانی بسیار پایین است و همان بودجه هم بعد از تصویب هنگامی که قرار است برای فیلمسازی هزینه شود کاهش پیدا می کند! لذا با این بودجه کم نمی توان کارهای بزرگ انجام داد این درحالی است که همان بودجه کم هم صرف تولید فیلم های آپارتمانی می شود و به مضامینی پرداخته می شود که دغدغه مردم نیست و تولید فیلم های دفاع مقدس و مقاومت ؛ مظلوم واقع می شوند و این یکی از ضعف های مهم بودجه ریزی کشور است.

مهدی فیوضی در خاتمه ضمن تشکر از دست اندرکاران جشنواره فیلم مقاومت ابراز امیدواری کرد این جشنواره تاثیرات جهانی خودش را داشته باشد.