اخبار

برگزیدگان بخش های "قلم طلایی"، "تصویر انقلاب " و اقلام تبلیغی جشنواره دفاع مقدس معرفی شدند

برگزیدگان بخش های "قلم طلایی " ، "تصویر انقلاب"و اقلام تبلیغی جشنواره بین المللی دفاع مقدس در مراسم افتتاحیه معرفی شدند.


برگزیدگان بخش های "قلم طلایی " ، "تصویر انقلاب"و اقلام تبلیغی جشنواره بین المللی فیلم دفاع مقدس در مراسم افتتاحیه این جشنواره معرفی شدند.


به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم دفاع مقدس آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس شب گذشته با اجرای برنامه " نمایش نور و نورافشانی " و " برپایی کنسرت علیرضا عصار " و بزرگداشت محمد حسین حقیقی و زنده یاد رسول ملاقلی پور و اهدای جوایز بخش های قلم طلایی ، تصویر انقلاب و اقلام تبلیغی  از ساعت 20 شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد .

برپایه این گزارش برگزیدگان بخش " تصویر انقلاب " ، " اقلام تبلیغی " و قلم طلایی به این ترتیب معرفی شدند.


تصویر انقلابهیات داوران بخش تصویر انقلاب فیلم "تیرباران" به نویسندگی علی اصغر شادروان را به عنوان بهترین فیلمنامه، خسرو سینایی را برای فیلم "هیولای درون" به عنوان بهترین کارگردان و فیلم "ترن" به تهیه کنندگی هادی مشکوه را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کردند. جایزه ویژه هیات داوران بخش تصویر انقلاب به همراه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به زنده یاد امیر قویدل برای کارگردانی فیلم سینمایی "ترن" اهدا شد.  


اقلام تبلیغی


در بخش اقلام تبلیغی هیات داوران لوح تقدیر خود به همراه جایزه نقدی را برای عکس های فیلم "آن مرد آمد" به محمدحسن ناجی اهدا کرد. همچنین هیات داوران جایزه سوم خود به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی را برای عکس های فیلم "یک گزارش واقعی" به مهدی دلخواسته و جایزه دوم خود را به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای عکس های فیلم "فرزند صبح" به علیرضا عقیلی اهدا کرد.
 


همچنین ، هیات داوران این بخش جایزه نخست به همراه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی خود را برای عکس های فیلم "کودک و فرشته" به حبیب مجیدی اهدا کرد.
 
در بخش طراحی پوستر از بخش اقلام تبلیغی هیات داوران جایزه دوم به همراه جایزه نقدی برای طراحی پوستر فیلم "کیمیا و خاک" را به کمیل زحمت کش اهدا کرد و در نهایت هیات داوران جایزه نخست خود به همراه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را برای طراحی پوستر فیلم "بیداری رویاها" به حیدر رضایی اهدا کرد.
 
در بخش آنونس از بخش اقلام تبلیغی هیات داوران جایزه دوم خود را به همراه دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای ساخت آنونس فیلم سینمایی "روز سوم" به امیر شیبان خاقانی اهدا کرد و جایزه نخست خود را به همراه تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به امیر مسعود آقا بابائیان برای ساخت آنونس فیلم "آخرین ملکه زمین" داد.

قلم طلایی


در بخش قلم طلایی و در سه زمینه فیلمنامه های کوتاه، ویدئویی و سینمایی اقتباسی آثار برگزیده به این شکل معرفی و تحسین شدند. در بخش فیلمنامه کوتاه اقتباسی و به انتخاب هیات داوران، تندیس افتخار، دیپلم افتخار و جایزه نقدی برای فیلمنامه اقتباسی "ننه حکیمه" به مریم محمدی و برای قصه به منیر محمدی از اصفهان تعلق گرفت. همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلمنامه های "پارس شبانه" به نویسندگی کاوه مهدوی از تهران به عنوان رتبه سوم و "بر باد" به نویسندگی مهدی بوستانی شهر بابکی از تهران به عنوان رتبه دوم تعلق گرفت و به عنوان رتبه نخست "گذرنامه بهشت" به نویسندگی جواد مزدآبادی از تهران شایسته دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد.
 


جایزه ویژه قلم طلایی به فیلمنامه کوتاه "زمین پاک" نوشته مریم محمدی از اصفهان داده شد. همچنین هیات داوران یک لوح تقدیر و جایزه نقدی به فیلمنامه کوتاه "ضربدر سفید" به نویسندگی رحیم کریم زاده از اهواز اهدا کرد.
 
جایزه ویژه در بخش سینمایی ویدئویی اقتباسی شامل تندیس، لوح تقدیر و هدیه ویژه تعلق گرفت به فیلمنامه "ملاقت در تپه سبز" اثر سید مرتضی سیدی نژاد از تهران، همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی تعلق گرفت به فیلمنامه های سینمایی ویدئویی "و ناگهان آیه" اثر مونا انوری زاده از تهران به عنوان رتبه سوم و "یک لحظه زندگی" اثر زینب عربی از بوشهر به عنوان رتبه دوم و بالاخره فیلمنامه سینمایی ویدئویی "مردان آفتاب" اثر مهدی حمزه از تهران به عنوان رتبه سوم شایسته دریافت تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد.
 
جایزه ویژه قلم طلایی در بخش فیلمنامه سینمایی اقتباسی شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تعلق گرفت به فیلمنامه اقتباسی زندانی "فاو" اثر محمد باقر مفیدی کیا بر اساس خاطرات اسرای عراقی، همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طور مشترک تعلق گرفت به فیلمنامه های "خاطرات خط خطی یک دختر" اثر مونا نوری زاده و "فیلادلفی" اثر اسماعیل رحیم زاده از تهران به عنوان رتبه سوم، فیلمنامه سینمایی سرباز گمنام اثر مجید فرازمند از تهران نیز به عنوان رتبه دوم موفق به کسب دیپلم افتخار و جایزه نقدی شد.
 
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به فیلمنامه "صدای مقاومت" به نویسندگی اسماعیل میهن دوست و محمد بیات از تهران به عنوان رتبه نخست تعلق گرفت.
 
در آخر نیز جایزه ویژه بخش قلم طلایی به عنوان معرف هویت بسیج در دفاع مقدس و توسعه علمی فرهنگی و سازندگی در بخش فیلمنامه سینمایی به فیلمنامه "نفوذ" به نویسندگی احمد مرادپور از تهران تعلق گرفت.
 
بربال سیمرغ  
 
در بخش بربال سیمرغ بر اساس نظرسنجی که از سینماگران ، منتقدان و فعالان حوزه سینمایی صورت گرفته و تا امروز گردآوری شده این نتایج به دست آمد:

کارگردانی "ابراهیم حاتمی کیا"، "رسول ملاقلی پور"، "احمدرضا درویش" و "عزیز الله حمیدنژاد"،

بهترین فیلمنامه نویسی فیلم "آژانس شیشه ای" و ابراهیم حاتمی کیا، "باشو غریبه کوچک" و بهرام بیضایی و فیلم "لیلی با من است" کار رضا مقصودی،  

تهیه آثار سینمایی مهدی کریمی برای "آژانس شیشه ای"، رسول ملاقلی پور برای "سفر به چزابه"، سعید حاجی میری برای "لیلی با من است" و امیرحسین شریفی برای فیلم "هور در آتش"

بهترین بازیگران "پرویز پرستویی"، شادروان "خسرو شکیبایی" و "رضا کیانیان"  

تقدیر از 9 بازیگر سینمای دفاع مقدس  
 
از 9 بازیگر سینمای دفاع مقدس در مراسم افتتاحیه جشنواره تقدیر شد."رضا ایرانمنش"، "جعفر دهقان"، "قاسم زارع"، "جهانبخش سلطانی"، "اسماعیل سلطانیان"، "حسن عباسی"، "مهدی فقیه"، "اصغر نقی زاده" و "سید جواد هاشمی" به عنوان 9 بازیگر سینمای دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.در پایان مراسم پس از آوازخوانی و اجرای کنسرت توسط علیرضا عصار در محوطه باز تالار وحدت برنامه نوافشانی و نمایش نور به اجرا در آمد.