بخش فیلمسازان بسیجی

فراخوان بخش فیلمسازان بسیجی

در این بخش که به صورت استانی و ملی برگزار خواهد شد، کلیه فیلمسازان و نویسندگان بسیجی م‌ی­توانند آثار خود را برای استان محل سکونت خود ارسال نمایند. بدیهی است در مرحله استانی، آثار منتخب فیلمسازان بسیجی ، در «هفته گرامیداشت دفاع مقدس» در مرکز استان انتخاب و از صاحبان آثار تجلیل به عمل می‌اید، سپس در مرحله ملی آثار منتخب استانی با هم به رقابت گذاشته خواهد شد.

 

گاه شمار جشنواره :

شروع ثبت نام در سایت جشنواره ............................................................................................سه شنبه 20 خردادماه 1399

آخرین مهلت ارسال آثار..................................................................................... پنجشنبه 30 مرداد ماه 1399

زمان اعلام آثار پذیرفته شده ........................................................................... چهارشنبه 12 شهریور ماه 1399

برگزاری مراسم این بخش‌­ها ................................ هفته بزرگداشت دفاع مقدس (31 شهریورماه تا 6 مهرماه 1399)

 

جوایز بخش فیلمسازان بسیجی:

آثار منتخب استانی مستقیماً به بخش مسابقه ملی فیلمسازان بسیجی راه می­‌یابد و هیأت داوران جشنواره،  برگزیدگان خود را در در هفته بسیج اعلام و جوایز خود را به شرح زیر اهداء می­‌نماید:

  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی بلند
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی کوتاه
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلمنامه
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین مستند
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین نماهنگ
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین پویانمایی

 

مقررات بخش فیلمسازان بسیجی

شرکت فیلمسازان بسیجی و اعضای نیروهای مسلح شامل: ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در «بخش فیلمسازان بسیجی» مانع شرکت در بخش‌های دیگر نیست.

1. آثار شرکت کننده می بایست بر اساس موضوعات اعلام شده باشد.

2. شرکت تمامی هنرمندان ایرانی و خارجی دراین بخش آزاد است.

3. هیچ محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

4. مسئولیت حقوقی آثار برعهده ارسال کننده فرم درخواست شرکت در جشنواره است.

5. متقاضی حضور در جشنواره می بایستی تهیه‌کننده یا مالک اثر باشد که با ثبت و ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره، تمامی ضوابط جشنواره را ‌پذیرفته است.

6. برای شرکت در جشنواره باید فرم درخواست شرکت در جشنواره را در سایت جشنواره تکمیل نمایند و با تائید مقررات جشنواره به همراه 3 قطعه عکس صحنه، 3 قطعه عکس پشت صحنه و 1 قطعه عکس پرسنلی دیجیتال کارگردان با کیفیت خوب در وب سایت جشنواره بارگذاری شود.

7. چنانچه اثر برگزیدهای، بیش از یک نویسنده یا یک کارگردان و یا یک تهیه کننده داشته باشد، در هر بخش فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

8. لازم است نسخه اصلی هر فیلم در یکی از قطعهای 35 میلیمتری، 16 میلیمتری و فرمتهای HD، Full HD، 2K و یا 4K تولید شده باشد.

9. متقاضی شرکت در جشنواره برای بازبینی هیئت انتخاب و راهیابی به بخش مسابقه، می‌بایستی آدرس و رمز عبور دانلود فایل فیلم خود را در فرم ثبت نام اعلام نماید و یا یک نسخه کپی DVD از اثر را به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. نام فیلم، فیلم‌ساز، مدت زمان فیلم و کد پیگیری به طور کامل بر روی DVD نوشته شود.

10. آثار ارسالی بر روی DVD باید با فرمت قابل پخش در دستگاه DVD ضبط شده و فایل‌های دیتا مطابق با استانداردهای سیستم عامل ویندوز باشد.

11. فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه باید به صورت فایل دیتا با یکی از فرمت‌های MPEG4- AVI- MXF – MOV با کیفیتH.264 بر روی هارد دیسک یا Flash Memory، Blu-ray، DVD بطور استاندارد و قابل اجرا بر روی سیستم عامل ویندوز به دبیرخانه جشنواره ارائه گردد.

12. کلیه آثار راه یافته به بخش مسابقه می‌بایست تیزر، عکس و پوستر داشته باشند.

13. حق اکران آثار رسیده مطابق عرف جشنواره‌ها، برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است.

14. ستاد برگزاری مجاز است حداکثر 3 تا 5 دقیقه از آثار شرکت کننده در جشنواره را در برنامه‌های تلویزیونی به منظور تبلیغ و اطلاع‌رسانی به نمایش درآورد.

15. دبیرخانه جشنواره در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کنندگان هیچ مسئولیتی ندارد.

16. هر‌گونه مسئولیت درخصوص مسائل تبلیغی و حقوقی فیلم که بر مبنای اطلاعات فرم صورت می‌گیرد، به‌ عهده ارسال کننده فرم می‌باشد.

17. هر‌گونه مسئولیت درخصوص مسائل تبلیغی و حقوقی فیلم که بر مبنای اطلاعات فرم صورت می‌گیرد، به‌ عهده ارسال کننده فرم می‌باشد.

18. نسخه اصلی نمایش فیلم‌های برگزیده عودت داده نمی‌شود.

19. فیلمنامه‌هایی مجاز به شرکت در مسابقه هستند که بر اساس آنها فیلمی ساخته نشده باشد.

20. راه یافته به بخش مسابقه «گواهی شرکت» اعطا میگردد.

21. آثار متقاضی شرکت در جشنواره پس از وصول به دبیرخانه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، در دو مرحله (انتخاب و داوری نهایی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

22. نسخه‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره، برای استفاده پژوهشگران در «بانک فیلم انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» نگهداری خواهد شد.

23. پس از راهیابی آثار به بخش مسابقه، امکان خارج کردن آن‌ها از جشنواره وجود ندارد.

24. اگر اطلاعات ارائه شده در فرم های ارسالی خلاف واقع باشد در هر مرحله از جشنواره اثر مورد نظر توسط دبیرخانه حذف خواهد شد.

25. دعوت از میهمانان شهرستانی بخش مسابقه بر اساس مقررات جشنواره انجام می‌‍‌شود.

26. اعضای اصلی ستاد برگزاری جشنواره، هیات‌های انتخاب و داوری نهایی، حق شرکت دربخش‌های رقابتی جشنواره را ندارند.

27. اخذ تصمیم در مواردی که پیش‌بینی نشده است برعهده دبیرخانه جشنواره است.

28. فراخوان و ثبت نام بخش فیلمسازان بسیجی علاوه بر سایت جشنواره از طریق سازمان بسیج مستضعفان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر یگان‌های نیروهای مسلح نیز صورت می پذیرد.

29. متقاضیان شرکت در این بخش باید فرم ثبت نام را در سایت جشنواره بارگذاری کنند و آثار خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنج‌شنبه 99/05/30 مستقیما به سازمان بسیج هنرمندان (دبیرخانه استانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت) تحویل نمایند.

30. اگر اثر خود را در فضای مجازی بارگذاری کرده‌اید، آدرس دانلود فایل و رمز عبور آن را اعلام فرمائید.
 

ثبت نام