بخش فیلمسازان بسیجی

فراخوان بخش فیلمسازان بسیجی

در این بخش که به صورت استانی و ملی برگزار خواهد شد، کلیه فیلمسازان و نویسندگان بسیجی م‌ی­توانند آثار خود را برای استان محل سکونت خود ارسال نمایند. بدیهی است در مرحله استانی، آثار منتخب فیلمسازان بسیجی ، در «هفته گرامیداشت دفاع مقدس» در مرکز استان انتخاب و از صاحبان آثار تجلیل به عمل می‌اید، سپس در مرحله ملی آثار منتخب استانی با هم به رقابت گذاشته خواهد شد.

 

گاه شمار جشنواره :

شروع ثبت نام در سایت جشنواره ............................................................................................سه شنبه 20 خردادماه 1399

آخرین مهلت ارسال آثار..................................................................................... جمعه 14 شهریور ماه 1399

زمان اعلام آثار پذیرفته شده ........................................................................... شنبه 22 شهریور ماه 1399

برگزاری مراسم این بخش‌­ها ................................ هفته بزرگداشت دفاع مقدس (31 شهریورماه تا 6 مهرماه 1399)

 

جوایز بخش فیلمسازان بسیجی:

آثار منتخب استانی مستقیماً به بخش مسابقه ملی فیلمسازان بسیجی راه می­‌یابد و هیأت داوران جشنواره،  برگزیدگان خود را در در هفته بسیج اعلام و جوایز خود را به شرح زیر اهداء می­‌نماید:

  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی بلند
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم داستانی کوتاه
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلمنامه
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین مستند
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین نماهنگ
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین پویانمایی

 

مقررات بخش فیلمسازان بسیجی


1. آثار شرکت کننده بر اساس موضوعات اعلام شده باشد.

2. حضور تمامی فیلمسازان و هنرمندان بسیجی، کادر و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی (اعم از ارتش، سپاه، ناجا، ودجا و...) در این بخش آزاد است.

3. فیلمسازان و هنرمندان بسیجی، کادر و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی می‌توانند علاوه بر حضور در بخش فیلمسازان بسیجی، با رعایت مقررات می توانند اثر خود را در سایر بخش‌های جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت نیزشرکت دهند.

.4هنرمندان بسیجی پس از تکمیل فرم ثبت نام، در صورتی که کدعضویت بسیجی دارند درسایت درج نمایند تا برایشان پیامک " ثبت نام اولیه شما با موفقیت انجام پذیرفت، منتظر دریافت پیامک ثبت نام نهایی باشیدارسال گردد. درغیر اینصورت گواهی عضویت بسیج خود را به بسیج هنرمندان استان ارسال نماید. تا برایشان پیامک " ثبت نام نهایی شما انجام گرفت اثرخود را به دبیرخانه استان ارسال فرماییدارسال گردد. با دریافت این پیامک ، فیلم خود را به نشانی بسیج هنرمندان استان که در سایت اعلام شده است، ارسال نمایند.

5. هنرمندان پرسنل نیروهای مسلح وانتظامی لازم نیست کد بسیجی داشته باشند بلکه پس از تکمیل فرم ثبت نام برایشان پیامک " ثبت نام اولیه شما با موفقیت انجام پذیرفت ، منتظر دریافت پیامک ثبت نام نهایی باشید " ارسال می گردد. بدیهی است این عزیزان می بایستی  " گواهی رده خدمتی " خود درنیروهای مسلح را به بسیج هنرمندان استان ارسال نمایند تا برایشان پیامک    " ثبت نام نهایی شما انجام گرفت اثرخود را به دبیرخانه استان ارسال فرمایید"  ارسال گردد و پس از دریافت این پیامک فیلم خود را به نشانی بسیج هنرمندان استان که در سایت جشنواره اعلام شده است ، ارسال نمایند.

6. هیچ محدودیتی درتعداد آثار ارسالی وجود ندارد، لیکن برای ثبت چندین اثر، می‌بایستی تمامی آثار یک‌ به‌ یک و به صورت مجرا  در سایت جشنواره ثبت‌نام و بارگذاری شوند.

7. در بخش فیلمسازان بسیجی هیچ هنرمندی نمی­تواند اثر یا آثار خود را برای شرکت در بخش مسابقه در بیش از یک استان ثبت­نام کند. در صورتی عدم رعایت این بند و ثبت اثر در بیش از یک استان، این آثار «کلاً» از بخش فیلمسازان بسیجی کنار گذاشته خواهد شد و صاحب اثر حق هیچگونه اعتراضی را ندارد.

8. مسئولیت حقوقی آثار برعهده ارسال کننده فرم درخواست شرکت در جشنواره است.

9. متقاضی حضور در جشنواره می بایستی تهیه‌کننده یا مالک اثر باشد که با ثبت و ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره، تمامی ضوابط جشنواره را ‌پذیرفته است.

10. برای شرکت در جشنواره باید فرم درخواست شرکت در جشنواره را در سایت جشنواره تکمیل نمایند و با تائید مقررات جشنواره به همراه 3 قطعه عکس صحنه، 3 قطعه عکس پشت صحنه و 1 قطعه عکس پرسنلی دیجیتال کارگردان با کیفیت خوب در وب سایت جشنواره بارگذاری شود.

11. چنانچه اثر برگزیدهای، بیش از یک نویسنده یا یک کارگردان و یا یک تهیه کننده داشته باشد، در هر بخش فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

12. لازم است نسخه اصلی هر فیلم در یکی از قطعهای 35 میلیمتری، 16 میلیمتری و فرمتهای HD، Full HD، 2K و یا 4K تولید شده باشد.

13. متقاضی شرکت در جشنواره برای بازبینی هیئت انتخاب و راهیابی به بخش مسابقه، می‌بایستی آدرس و رمز عبور دانلود فایل فیلم خود را در فرم ثبت نام اعلام نماید و یا یک نسخه کپی DVD از اثر را به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. نام فیلم، فیلم‌ساز، مدت زمان فیلم و کد پیگیری به طور کامل بر روی DVD نوشته شود.

14. آثار ارسالی بر روی DVD باید با فرمت قابل پخش در دستگاه DVD ضبط شده و فایل‌های دیتا مطابق با استانداردهای سیستم عامل ویندوز باشد.

15. فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه باید به صورت فایل دیتا با یکی از فرمت‌های MPEG4- AVI- MXF – MOV با کیفیتH.264 بر روی هارد دیسک یا Flash Memory، Blu-ray، DVD بطور استاندارد و قابل اجرا بر روی سیستم عامل ویندوز به نشانی دبیرخانه استانی جشنواره ارسال گردد.

16. کلیه آثار راه یافته به بخش مسابقه می‌بایست تیزر، عکس و پوستر داشته باشند.

17. حق اکران آثار رسیده مطابق عرف جشنواره‌ها، برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است.

18. ستاد برگزاری مجاز است حداکثر 3 تا 5 دقیقه از آثار شرکت کننده در جشنواره را در برنامه‌های تلویزیونی به منظور تبلیغ و اطلاع‌رسانی به نمایش درآورد.

19. دبیرخانه جشنواره در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کنندگان هیچ مسئولیتی ندارد.

20. هر‌گونه مسئولیت درخصوص مسائل تبلیغی و حقوقی فیلم که بر مبنای اطلاعات فرم صورت می‌گیرد، به‌ عهده ارسال کننده فرم می‌باشد

21. نسخه اصلی نمایش فیلم‌های برگزیده عودت داده نمی‌شود.

22. فیلمنامه‌هایی مجاز به شرکت در مسابقه هستند که بر اساس آنها فیلمی ساخته نشده باشد.

23. فایل فیلمنامه و چکیده فیلمنامه باید با رعایت اصول حروف‌نگاری، با فونت B نازنین 14 و فاصله خطوط 1/5 سانتی متر به صورت فایلword  در سایت جشنواره بارگذاری شود.

24.متقاضیانی که تیک فیلمنامه را در فرم ثبت نام می زنند، می بایستی فایل فیلمنامه خود را در سایت بارگذاری نمایند تا پیامک "ثبت نام نهایی شما انجام پذیرفت"  برایشان ارسال شود. ضمنا از ارسال فیزیکی فیلمنامه به دبیرخانه استان خودداری نمایید.

25. راه یافته به بخش مسابقه «گواهی شرکت» اعطا میگردد.

26. آثار متقاضی شرکت در جشنواره پس از وصول به دبیرخانه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرد.

27. نسخه‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره، برای استفاده پژوهشگران در «بانک فیلم انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» نگهداری خواهد شد.

28. حق چاپ فیلم‌نامه‌های رسیده به دبیرخانه، به‌عنوان کتاب جشنواره یا لوح دیجیتالی، با ذکر نام نویسنده، برای دبیرخانه محفوظ است.

29. پس از راهیابی آثار به بخش مسابقه، امکان خارج کردن آن‌ها از جشنواره وجود ندارد.

30. اگر اطلاعات ارائه شده در فرم های ارسالی خلاف واقع باشد در هر مرحله از جشنواره اثر مورد نظر توسط دبیرخانه حذف خواهد شد.

31. اعضای اصلی ستاد برگزاری جشنواره، هیات‌های انتخاب و داوری نهایی، حق شرکت دربخش‌های رقابتی جشنواره را ندارند.

32. متقاضیان شرکت در این بخش باید فرم ثبت نام را در سایت جشنواره بارگذاری کنند و آثار خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنج‌شنبه 99/05/30مستقیما به نشانی سازمان بسیج هنرمندان استان (دبیرخانه استانی جشنواره) ارسال نمایند.

33. اخذ تصمیم در مواردی که پیش‌بینی نشده است برعهده دبیرخانه جشنواره است.

 

ثبت نام