بخش مدافعان سلامت

فراخوان بخش مدافعان سلامت

در این بخش که به صورت بین­‌المللی برگزار خواهد شد، همه آثارداخلی و خارجی در قالب  فیلم کوتاه داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ و موشن گرافیک به رقابت می پردازند.

 

گاه‌شمار این بخش :

شروع ثبت نام در سایت جشنواره ............................................................................................سه شنبه 20 خردادماه 1399

آخرین مهلت ارسال آثار..................................................................................... دوشنبه 10 شهریور ماه 1399

زمان اعلام آثار پذیرفته شده ........................................................................... شنبه 22 شهریورماه 1399

برگزاری مراسم این بخش‌­ها ................................ هفته بزرگداشت دفاع مقدس (31 شهریورماه تا 6 مهرماه 1399)

 

جوایز بخش مدافعان سلامت : کلیه فیلم کوتاه داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ و موشن گرافیک با موضوع سلامت می توانند علاوه برشرکت در بخش سینمای ایران و جهان، دراین بخش نیز شرکت نمایند.   

هیئت داوران جوایز برگزیدگان خود را در این بخش به شرح زیر اهداء می­‌نماید:

  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم مستند
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم کوتاه داستانی
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین نماهنگ
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلمنامه
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین پویانمایی
  • تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین موشن­گرافیک

 

* توجه: در حاشیه این بخش از مسابقه، مجموعه‌­ای از عکس­‌ها و پوسترهای مرتبط با این موضوع از میان آثار ارسالی هنرمندان عکاس و گرافیست انتخاب و به صاحبان آثار پذیرفته ­شده هدایایی تقدیم می­‌گردد.
 

مقررات عمومی بخش مدافعان سلامت

1. آثار شرکت کننده می بایست بر اساس موضوعات اعلام شده باشد.

2. شرکت تمامی هنرمندان ایرانی و خارجی دراین بخش آزاد است.

3. هیچ محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد.

4. مسئولیت حقوقی آثار برعهده ارسال کننده فرم درخواست شرکت در جشنواره است.

5. متقاضی حضور در جشنواره می بایستی تهیه‌کننده یا مالک اثر باشد که با ثبت و ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره، تمامی ضوابط جشنواره را ‌پذیرفته است.

6. برای شرکت در جشنواره باید فرم درخواست شرکت در جشنواره را در سایت جشنواره تکمیل نمایند و با تائید مقررات جشنواره به همراه 3 قطعه عکس صحنه، 3 قطعه عکس پشت صحنه و 1 قطعه عکس پرسنلی دیجیتال کارگردان با کیفیت خوب در وب سایت جشنواره بارگذاری شود.

7. چنانچه اثر برگزیدهای، بیش از یک نویسنده یا یک کارگردان و یا یک تهیه کننده داشته باشد، در هر بخش فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

8. لازم است نسخه اصلی هر فیلم در یکی از قطعهای 35 میلیمتری، 16 میلیمتری و فرمتهای HD، Full HD، 2K و یا 4K تولید شده باشد.

9. متقاضیان شرکت در جشنواره برای بازبینی هیئت انتخاب و راهیابی به بخش مسابقه، می‌بایستی آدرس و رمز عبور دانلود فایل فیلم خود را در فرم ثبت نام اعلام و یا یک نسخه کپی DVD از اثر را به نشانی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. نام فیلم، فیلم‌ساز، مدت زمان فیلم و کد پیگیری به طور کامل بر روی DVD نوشته شود.

10. آثار ارسالی بر روی DVD باید با فرمت قابل پخش در دستگاه DVD ضبط شده و فایل‌های دیتا مطابق با استانداردهای سیستم عامل ویندوز باشد.

11. فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه باید به صورت فایل دیتا با یکی از فرمت‌های MPEG4- AVI- MXF – MOV با کیفیتH.264 بر روی هارد دیسک یا Flash Memory، Blu-ray، DVD بطور استاندارد و قابل اجرا بر روی سیستم عامل ویندوز به دبیرخانه جشنواره ارائه گردد.

12. کلیه آثار راه یافته به بخش مسابقه می‌بایست تیزر، عکس و پوستر داشته باشند.

13. حق اکران آثار رسیده مطابق عرف جشنواره‌ها، برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است.

14. ستاد برگزاری مجاز است حداکثر 3 تا 5 دقیقه از آثار شرکت کننده در جشنواره را در برنامه‌ های تلویزیونی به منظور تبلیغ و اطلاع‌رسانی به نمایش درآورد.

15. دبیرخانه جشنواره در قبال آسیب‌های احتمالی ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کنندگان هیچ مسئولیتی ندارد.

16. هر‌گونه مسئولیت درخصوص مسائل تبلیغی و حقوقی فیلم که بر مبنای اطلاعات فرم صورت می‌گیرد، به‌ عهده ارسال کننده فرم می‌باشد.

17. هر‌گونه مسئولیت درخصوص مسائل تبلیغی و حقوقی فیلم که بر مبنای اطلاعات فرم صورت می‌گیرد، به‌ عهده ارسال کننده فرم می‌باشد.

18. نسخه اصلی نمایش فیلم‌های برگزیده عودت داده نمی‌شود.

19. فیلمنامه‌هایی مجاز به شرکت در مسابقه هستند که بر اساس آنها فیلمی ساخته نشده باشد.

20. راه یافته به بخش مسابقه «گواهی شرکت» اعطا میگردد.

21. آثار متقاضی شرکت در جشنواره پس از وصول به دبیرخانه و بر اساس زمان‌بندی اعلام شده، در دو مرحله (انتخاب و داوری نهایی) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

22. نسخه‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره، برای استفاده پژوهشگران در «بانک فیلم انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس» نگهداری خواهد شد.

23. پس از راهیابی آثار به بخش مسابقه، امکان خارج کردن آن‌ها از جشنواره وجود ندارد.

24. اگر اطلاعات ارائه شده در فرم های ارسالی خلاف واقع باشد در هر مرحله از جشنواره اثر مورد نظر توسط دبیرخانه حذف خواهد شد.

25. دعوت از میهمانان شهرستانی بخش مسابقه بر اساس مقررات جشنواره انجام می‌‍‌شود.

26. اعضای اصلی ستاد برگزاری جشنواره، هیات‌های انتخاب و داوری نهایی، حق شرکت دربخش‌های رقابتی جشنواره را ندارند.

27. اخذ تصمیم در مواردی که پیش‌بینی نشده است برعهده دبیرخانه جشنواره است.

28. متقاضیان شرکت در این بخش باید فرم ثبت نام و آثار خود را حداکثر تا پایان وقت اداری روز پنج‌شنبه 99/05/30 به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

29. اگر اثر خود را در فضای مجازی بارگذاری کرده‌اید، آدرس دانلود فایل و رمز عبور آن را اعلام فرمائید.


ثبت نام